Filip Mielke je premiérovo nominovaný do reprezentácie U21

Mladý obranca Filip Mielke bol premiérovo nominovaný do slovenskej reprezentácie U21, ktorú čakajú prípravné zápasy so Španielskom (21. marca) a Maltou (25. marca).

Stále iba osemnásťročný futbalista prežíva skvelý úvod jarnej časti. Dostal sa do základnej zostavy, v ktorej nastúpil v štyroch z piatich zápasov Niké ligy a svoje miesto si zastal výborne. Vekovo pritom spadá stále do devätnástky.

„Filip dostal šancu počas prípravy, chytil sa jej a v lige podáva kvalitné výkony, za čo sme, samozrejme, radi. Verím, že Filip sa pri svojej premiére v dvasdaťjednotke chopí svojej šance,“ povedal hlavný tréner národného tímu U21 Jaroslav Kentoš.

Ten sa vyjadril aj k možnosti zmerať si sily s kvalitným Španielskom: „Sme radi, že nás španielska futbalová federácia oslovila. V kvalifikácii na ME 2023 sme s nimi odohrali dva dobré zápasy a sme veľmi radi, že máme možnosť sa s takýmto súperom opäť stretnúť,“ nechal sa počuť.

Medzi náhradníkmi v slovenskej reprezentácii U21 figurujú hneď traja hráči z FK Železiarne Podbrezová a to Šimon Faško, Vincent Chyla a Andy Masaryk.