Futbalový areál v Mýte pod Ďumbierom bude novým centrom prípravy našej mládeže

Futbalový areál v obci Mýto pod Ďumbierom bol kedysi domovským stánkom TJ Mier Mýto pod Ďumbierom, no dnes je zväčša nevyužitý. Futbalové ihrisko a priľahlá dvojpodlažná budova, budú najbližšie roky slúžiť našej mládeži. Nájomná zmluva medzi FK Železiarne Podbrezová a obcou Mýto pod Ďumbierom je uzatvorená na pätnásť rokov. 

Generálny manažér klubu, Miroslav Poliaček: “Sme veľmi radi, že sme sa dohodli na pätnásťročnej nájomnej zmluve, s plným užívaním areálu futbalového ihriska v Mýte pod Ďumbierom. Primárne chceme tento objekt využiť ako centrum pre naše dorastenecké kategórie, kde sa budú môcť pripravovať v období približne od marca do októbra, keď je vegetácia v poriadku a nemusia trénovať na umelej tráve. Priľahlá dvojpodlažná budova pri ihrisku disponuje dostatočným priestorom, kde budú mať tréneri vlastné zázemie, každá kategória bude mať vlastnú šatňu, posilňovňu, na prvom podlaží budú mať k dispozícií odpočívareň, či videomiestnosť. Tým, že Podbrezová leží v špecifickej lokalite, nie je možné, aby sme mali všetko zariadenie situované na jednom mieste. Vrámci možností, ktoré máme sa bližíme k ideálu, nakoľko nám žiaci a prípravkári trénujú v Brezne, dorast bude mať zázemie práve na ihrisku v Mýte pod Ďumierom a Áčko bude pokračovať v Zelpo Aréne a vo Valaskej. Z tohto pohľadu je to naozaj blízko ideálu a je to veľký posun vpred pre náš klub.” 

Areál futbalového ihriska bude musieť prejsť určitou rekonštrukciou ešte predtým, ako sa dostane do užívania. “V prvotnej fáze chceme vyriešiť samotnú hraciu plochu, aby sa tam v lete už dalo trénovať, čo si myslíme, že nebude problém a takisto budeme musieť opraviť oplotenie. Počas  jesene a zimy by sme chceli zveľadiť priestory šatní tak, aby sa tam už na jar mohli mládežníci pripravovať. Určite by som chcel vyzdvihnúť ústretovosť a jednanie pána starostu Romana Švantnera, ako aj obecného zastupiteľstva obce Mýto pod Ďumbierom. Veľmi pekne im za to ďakujem a verím, že aj im pripadnú benefity z tejto spolupráce a že dostaneme do dediny futbal, ktorý im tam už dlho chýbal. My sa budeme snažiť, aby tam už v lete odohrali naši mládežníci prípravné zápasy a verím, že táto spolupráca bude pre obe strany prospešná.” Doplnil generálny manažér.

Spokojný s výsledkom jednaní je aj starosta obce Roman Švantner. Teší sa, že sa do obce vráti futbal, ktorý im, podľa jeho slov, toľko chýbal. Myslím si, že táto spolupráca je výhodná pre obe strany. Posledných desať rokov sme futbal v našej obci nehrali a máme tu pekný areál pre tento druh športu, takže budeme len radi, že bude znovu využívaný a dedina ožije športom. Máme tu lyžiarsky svah, bicykle a podobne, ale futbal nám tu naozaj chýba. Futbal bol vždy akousi tradíciou. Keď sa hrávalo, tak ľudia trávili čas na ihrisku. Ja sa veľmi teším na spoluprácu a aj na to, že areál sa bude využívať na to, na čo bol stavaný.”