Galčík proti bývalému klubu, v tejto sezóne ho už zostrelil

Zaujímavé stretnutie odohrá v nedeľu na žilinskej pôde náš útočník Roland Galčík, ktorý predošlú sezónu strávil práve v drese „Šošonov“, no po roku sa do Podbrezovej vrátil a teraz opätovne teší fanúšikov na Horehroní.

Rodák z Klinu prestúpil pod Dubeň už v januári 2022, ale jarnú časť postupovej sezóny strávil ešte v Podbrezovej, za ktorú v druhej lige strelil dokopy 29 gólov. V tejto štatistike má za posledných takmer pätnásť rokov iba Hectora Tubonemiho (32 gólov).

Pred štartom ročníka 2022/23 sa presunul do Žiliny. Počas 32 odohraných duelov bol sedemnásťkrát v základnej zostave, strelil štyri góly a na jeden prihral. Galčík odohral všetky štyri vzájomné zápasy minulej sezóne za MŠK, absolvoval 251 minút. Do štatistík sa počas nich nezapísal žiadnym spôsobom. Po návrate na Horehronie ale víťazným gólom rozhodol o víťazstve v 2. kole aktuálneho ročníka.

„Žilina nám v tabuľke odskočila na dva body. Preto chceme predĺžiť úspešnú sériu a znova sa dostať pred ňu. V tabuľke je to nabité. Nemôžeme si dovoliť zaváhanie v dvoch alebo troch zápasoch v rade. Verím, že v každom stretnutí získame nejaké body a že sa udržíme čo najvyššie,“ povedal Galčík.

„Vieme, že Žilina sa prezentuje podobným systémom ako my, takže to bude systém proti systému. Verím, že sa na nich dobre pripravíme a že si domov prinesieme tri body,“ hovorí Galčík, ktorý sa pod Dubeň vracia prvý raz od letného prestupu späť do Podbrezovej.

„Bude to svojim spôsobom špeciálne. Pôsobil som tam rok, poznám všetkých ľudí z klubu, takže to bude špecifický zápas, ale akonáhle rozhodca odpíska začiatok, tak na to myslieť nebudem a budem sa sústrediť len na svoj výkon,“ tvrdí šikovný krídelník.

Futbalistom Podbrezovej sa po návrate do najvyššej súťaži proti Žiline darí. Od začiatku predošlej sezóny vyhrali všetkých päť vzájomných stretnutí s celkovým skóre 10:3. Celkovo sa Podbrezová a Žilina stretli v najvyššej súťaži osemnásťkrát. Osemkrát vyhrali „Železiari“, dva razy sa zrodila remíza a rovnako vo ôsmich prípadoch uspeli „Šošoni“, takže štatistiky sú úplne vyrovnané.