Jozef Špyrka odchádza na hosťovanie do Prešova

Záložník Jozef Špyrka odchádza na polročné hosťovanie do materského klubu 1. FC Tatran Prešov. Po sezóne 2023/24 sa vráti do FK Železiarne Podbrezová.

Dvadsaťštyriročný futbalista prišiel do Podbrezovej v roku 2019 a odvtedy odohral 97 ligových stretnutí v najvyššej súťaži a druhej lige, ďalšie pridal v Slovnaft Cupe. Strelil pätnásť gólov. Predtým pôsobil krátko v Pohroní a takisto hral za spomínaný Prešov, v ktorého drese debutoval medzi seniormi a absolvoval jedenásť duelov Niké ligy.

„Je to hráč, ktorý je v klube veľmi dlho. Striedali sa mu lepšie obdobia s horšími. Bohužiaľ, tie horšie súviseli so zraneniami, podobne to bolo aj teraz na jeseň, kedy odohral kvôli zraneniu veľmi málo. Rozhodli sme sa uvoľniť ho na hosťovanie do konca sezóny. Prešov je jeho materský klub, takže pozná prostredie a takisto trénera, s ktorým už neraz spolupracoval. Zdá sa nám to ako najlepšia možnosť pre hráča. Verím, že sa mu tam bude dariť a v lete bude vo forme. Potom jeho situáciu znova vyhodnotíme. V strede poľa máme momentálne dostatočnú konkurenciu,“ povedal generálny manažér Miroslav Poliaček.

Špyrovi ďakujeme za odvedené služby pre náš klub. Veríme, že hosťovanie mu pomôže a po návrate sa stane dôležitou súčasťou mužstva.