Kabongo skóroval pri výhre českej reprezentácie U21

Útočník Christophe Kabongo skóroval pri výhre českej futbalovej reprezentácie do 21 rokov proti rovesníkom z Islandu 4:1 v rámci kvalifikácie o postup na EURO 2025.

Futbalista Podbrezovej sa na ihrisko dostal v 39. minúte, kedy nahradil zraneného Karabeca a gólovo udrel po zmene strán v 51. minúte, upravoval na priebežných 3:0. Medzitým videl aj žltú kartu. Kabongo hral aj v predošlom stretnutí českého výberu, to bolo prípravné, proti Severnému Írsku nastúpil na 45 minút.

Česko sa nachádza v tabuľke kvalifikačnej skupiny I na štvrtom mieste s piatimi bodmi, teraz zaznamenalo prvú výhru. Predtým dva razy remizovali a raz prehralo. Prvé Dánsko aj druhý Wales nazbierali po 11 bodov, tretí Island šesť.