Kalinovo opäť víťazne, gólom prispel Bajo

Farmársky tím bodoval naplno, aj s prispením našich Železiarov. V zostave Baníkov sa objavili Adam Danko, Mahmudu Bajo, Patrik Blahút, Filip Mielke a Martin Talakov.

FTC Fiľakovo – TJ Baník Kalinovo 0:2 (0:1)

Góly: 27. Kováč, 79. Bajo

Kalinovo, vstúpilo do zápasu, ktorý sa odohral vo vynikajúcej atmosfére, gólom Kováča z pokutového kopu, v 27. minúte. Gólu predchádzal faul v pokutovom území, po ktorom bol vylúčený hráč hostí, čo ovplyvnilo vývoj zápasu. Podobná situácia, ale pred „šestnástkou“ sa zopakovala v druhom polčase aj na opačnej strane a počet hráčov na trávniku sa opäť vyrovnal. Víťazstvo Baníkov spečatil v 79. minúte Mahmudu Bajo. Adam Danko vychytal čisté konto a mal veľkú zásluhu na plnom bodovom zisku.

Matej Čobik Ferčík, tréner Kalinova: „Prvých 30 minút bolo v našej réžii, ale po vylúčení súperovho hráča a premenenej penalte, nastal paradoxne z našej strany chaos na ihrisku. Do druhého polčasu sme išli odhodlaní duel výsledkovo, aj herne zvládnuť. Po vylúčení Uhlára a vyrovnaní počtu hráčov na ihrisku, sa naša hra zlepšila a zaslúžene sme dotiahli zápas do víťazného konca. Veľmi si toto víťazstvo vážime.“