Kalinovo sa rozlúčilo s pohárom prehrou v Nových Zámkoch

Pohárové vystúpenie má za sebou aj náš farmársky tím z Kalinova. Na pôde štvrtoligistu z Nových Zámkov však neuspeli a ich púť v Slovnaft cupe sa skončila. V zostave, tentokrát bez Železiarov, ktorí hrali svoj zápas v Rakytovciach, podľahli súperovi výsledkom 4:2.

FKM Nové Zámky – TJ Baník Kalinovo 4:2 (2:2)
Góly:
5. Sibanda, 34. Voitiuk, 55. Palacka, 59. Doktorík – 25. Toshor, 40. Filipiak

Diváci v Nových Zámkoch videli zaujímavý a gólovo bohatý prvý polčas. Už v 5. minúte poslal Zámčanov do vedenia legionár zo Zimbabwe Sibanda, na čo po 20. minútach odpovedal rovnako legionár v drese Baníkov, Nigérijčan Toshor. Zakrátko ale domáci opäť strhli vedenie na svoju stranu gólom Voitiuka, ale po rýchlej odpovedi Filipiaka sa do šatne odchádzalo za vyrovnaného stavu 2:2.

Po zmene strán už skórovali iba Zámčania. V 55. minúte ich poslal do vedenia z penalty Palacka a postup štvrtoligistu do ďalšieho kola poistil Doktorík.

Matej Čobik Ferčík, tréner Kalinova: „Zápas mal od začiatku slušné tempo, hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Obe mužstvá si vytvorili dostatok priležitostí na skórovanie a obe mužstvá tak mohli zvíťaziť. Chlieb sa lámal na začiatku druhého polčasu, kedy my sme svoje šance nepremenili a domáci po našej chybe a strate lopty v strednej zóne a následne aj po nariadenej penalte, odskočili na rozdiel dvoch gólov a zvíťazili.“