Kľúčový zápas o prvú šestku z pohľadu štatistík

Futbalisti Podbrezovej odohrajú v nedeľu kľúčový zápas v boji o prvú šestku. V Zelpo Aréne o 17:30 hostia Dunajskú Stredu.

Radi by sme nadviazali na posledný domáci zápas s týmto súperom, v ktorom zverenci trénera Romana Skuhravého vyhrali 2:0. Išlo pritom o nesmierne dôležitý duel pre oba celky, keďže „Železiari“ počas nadstavby minulej sezóny bojovali o pohárovú Európu a DAC v tom čase naháňal Slovan v honbe za titulom.

Práve táto prehra vtedajšieho mužstva pod vedením trénera Adriána Guľu veľkou mierou prispela k tomu, že Slovan si vytvoril náskok a nakoniec dvíhal trofej nad hlavu. Zaujímavé je, že v poslednom kole ročníka sme zdolali aj „belasých“ dokonca na ich pôde, ale vtedy už bolo jasné, že Slovan je istým majstrom.

Podbrezová vyhrala v najvyššej súťaži proti Dunajskej Strede zatiaľ len dvakrát. Stalo sa tak aj pri premiérovom vzájomnom meraní síl, ktoré sa uskutočnilo 16. septembra 2014. Pod výsledok 3:0 sa podpísali dvojgólový Vaščák a Kochan z pokutového kopu. „Železiari“ zaznamenali obe výhry doma, zakaždým udržali aj čisté konto.

Najčastejšie sa medzi týmito súpermi rodí výsledok 0:0, stalo sa to v štyroch prípadoch. Iba spomínaný Blažej Vaščák strelil za Podbrezovú vo vzájomných dueloch viac ako jeden gól a to spomínané dva v jedinom meraní síl.

Najbližší gól Podbrezovej bude jubilejným 250. v najvyššej súťaži. Proti Michalovciam sme zaznamenali 70. víťazstvo. Do svojho 30. stretnutia v Niké lige môže nastúpiť Christophe Kabongo.

Zaplňme Zelpo Arénu!

Proti Dunajskej Strede odohráme kľúčový zápas v boji o postup do prvej šestky, preto veríme, že nás prídete podporiť v čo najvyššom počte.

Pripravili sme si pre vás prekvapenia v podobe zníženého vstupného. Každý, kto príde do Zelpo Arény v drese FK Železiarne Podbrezová, bude mať vstupné zadarmo.

Zľavnené vstupné budú mať obyvatelia Podbrezovej, ktorí sa preukážu občianskym preukazom a zamestnanci Železiarne Podbrezová a.s., ktorí sa preukážu zamestnaneckou kartou.

Zľavnené vstupenky sa budú dať zakúpiť iba priamo v pokladni, nie online.

Takisto pozývame členov všetkých futbalových klubov na Slovensku, veľkých aj malých, dospelákov aj deti, na nedeľný zápas s Dunajskou Stredou.

Všetky futbalové kluby majú skupinový vstup na zápas s DAC Dunajská Streda zadarmo! Vašu účasť je potrebné nahlásiť na telefónnom čísle +421 907 227 029 alebo mailom na marketing@mbox.zelpo.sk.

Hrá sa v nedeľu o 17:30, tešíme sa na vás!