Kováčik dal rozhodujúci gól za Kalinovo v prvom zápase po zranení

TJ Baník Kalinovo – MFK Slovan Giraltovce 1:0 (0:0)

Góly: 78. Kováčik

Diváci: 270

Žlté karty: 42. Horvát, 72. a 85. Uhlár

Červené karty: 85. Uhlár

Zostava: Rehák – Uhlár, Vilhan, Hečko (Tatar 70’) – Kováčik, Koták, Filipiak T., Talakov – Horvát, Breznaník (Kováč 65’), Marchuk (Collins 87’)

V dramatickom zápase proti Giraltovciam nakoniec najtesnejšie víťazstvo 1:0. V zápase sme mohli vidieť množstvo gólových šancí, dve nepremenené penalty, či červenú kartu. V prospech Kalinova rozhodol gólom Peter Kováčik, ktorý tak odčinil svoje zlyhanie z pokutového kopu. Vzadu Kalinovo opäť podržal Rehák, ktorý zneškodnil už tretiu penaltu v jarnej časti. Do tabuľky si teda Kalinovo pripisuje veľmi dôležité 3 body a opäť sa tak výrazne posunulo od pásma zostupu. Dobrú správu v podobe víťazstva strieda horšia správa, keďže si v zápase privodil opätovné zranenie lýtka najskúsenejší hráč Michal Breznanik a jeho ďalšie pôsobenie vo zvyšku sezóny je nateraz veľmi otázne.

Tréner TJ Baník Kalinovo, Matej Čobik Ferčik: „Od začiatku zápasu sme hrali dominantne, v princípoch akých chceme hrať, trošku chýbala väčšia presnosť ako v prechode tak aj v zakončení. Súper z Giraltoviec statočne odolával, bojoval a hrozil z brejkových situácií. V druhom polčase sme išli futbalovej štastene naproti, keď po našej nepremenenej penalte súper svoju zahodil tiež a trpezlivou hrou a našom góle sme dotiahli zápas do víťazného konca.“