Kováčik: „Treba si zobrať to pozitívne“

Prvý zápas nadstavby nám v Žiline nevyšiel a body sme nezískali. V druhom polčase síce zverenci trénera Romana Skuhravého skresali manko, ale vyrovnanie už neprišlo.

Podbrezová bola herne rovnocenným súperom domácemu celku, lenže ten počas úvodných 45 minút svoje šance premenil, zatiaľ čo my nie. Po zmene strán prišlo rýchle zníženie Kováčika a vzápätí výstavná rana Sanusiho, no výsledok 3:2 pre Žilinu už ďalšiu úpravu nemal.

„Mám pocit, že sme hrali celý zápas veľmi dobre s loptou. Chýbalo nám v prvom polčase o desať percent viac zodpovednosti, pokoja a zožrali sme domácich tri brejkové situácie, ktoré majú dobré, ale bol to dobrý zápas. Vždy, keď súpera pustíte do takéhoto vedenia, tak je to ťažké, ale dnes tam nie je veľa vecí, ktoré by som hráčom vyčítal, no v prvom polčase sme pustili hráčov súperov do brejku, aj po našom rohu,“ hodnotil tréner Roman Skuhravý.

„V prvom polčase som mal pocit, že to na vyložené šance bolo 3:3. My sme ich nedali, domáci dali. Profesionálny futbal sa hrá na body a góly, nemôžeme takto púšťať súpera do šancí. Mali sme tam malú odvahu v defenzíve. Cez prestávku sme zmenili rozostavenie. V prvom aj druhom polčase sme boli herne lepší ako Žilina,“ nadviazal český kouč.

Peter Kováčik bol po záverečnom hvizde sklamaný: „V prvom polčase sme dostali tri lacné góly. Boli sme veľmi nepresní a vzadu ľahkovážni. Cez polčas sme si povedali, čo chceme zmeniť a že sa musíme dostať rýchlo do hry. Bolo dôležité, že sme dali rýchly gól, mali sme tam ešte pološance, no ku koncu si to Žilina postrážila a už sme sa do ničoho nedostali. Treba si zobrať to pozitívne. Podarilo sa nám skórovať, v tom sme mali problém, ale dostávame lacné góly. Musíme na tom popracovať,“ tvrdí.

Prvýkrát proti Podbrezovej nastúpil náš odchovanec Samuel Ďatko. V zime prestúpil do Žiliny: „Z môjho pohľadu to nebol zápas ako každý iný, ale špecifický. Snažil som sa naň pripraviť hlavne v hlave. Počas stretnutia tam nejaké podpichovačky boli, snažili sme rozladiť toho druhého. To k tomu patrí,“ prezradil.