Kuťka a Faško nastúpili pri remíze repre U18 proti Maroku

Slovenská futbalová reprezentácia otvorila turnaj UEFA Friendship v tureckej Antalyi remízou proti rovesníkom z Maroka 1:1. Následne vyhrali dodatočný penaltový rozstrel 4:2.

Zdroj: SFZ

V základnej zostave trénera Fabuša nastúpil aj náš obranca Pavol Kuťka a takisto záložník Róbert Petruška momentálne nastupujúci za Pohronie. Na záverečných 22 minút prišiel z lavičky Šimon Faško.

Bezgólový stav zápasu vydržal až do 72. minúty, kedy poslal Maroko do vedenia El Attac. Osemnástka reagovala o tri minúty neskôr, na 1:1 vyrovnával Husarčík. Na podujatí sa Slováci predstavia ešte proti Ekvádoru (24.4. o 16:00) a Guatemale (27.4. o 11:00). V závislosti na výsledky odohrajú 30. apríla zápas o konečné umiestnenie.

V pôvodnej nominácii boli medzi náhradníkmi aj Jakub Zábojník, Boris Rusnák a Adrián Lutka momentálne nastupujúci za Pohronie.

Maroko – Slovensko 1:1 (0:0)

Góly: 72. El Attac – 75. Husarčík

Slovensko: Jokl – Lami, KUŤKA, Tománek, Korba, PETRUŠKA (89. Pavlík), Pekelský (68. Husarčík), Kóša (78. Adamkovič), Šarudi (68. FAŠKO), Kubka (68. Dikoš), Kucman (78. Dvorský)