Lajčiak trému nemal. „Musí naďalej tvrdo pracovať,“ tvrdí Podolák

Alex Lajčiak sa v zápase proti Dunajskej Strede stal najmladším hráčom, ktorý za Podbrezovú nastúpil v najvyššej súťaži a celkovo siedmym najmladším v histórii.

Keď vybehol na záverečné minúty nedeľného duelu, tak mal iba 16 rokov, 3 mesiace a 14 dní.

„Celé to bolo emotívne. V sobotu sme hrali s dorastom v Žiari nad Hronom a hneď na druhý deň som cestoval s áčkom. Dúfal som, že ma tréner postaví aspoň na chvíľku. Keď mi povedal, že idem hrať, bol som nadšený. Pre takéto momenty robí človek futbal. Od začiatku polčasu som sa rozcvičoval. Tréner postupne sťahoval hráčov a striedal ich. V 84. minúte som si išiel sadnúť, že dopozerám zápas z lavičky. V tom mi tréner povedal, aby som sa pripravil do hry,“ povedal samotný Lajčiak.

Mladík priznal, že nebol nervózny: „Trému som prekvapivo nemal. Skôr som bol nedočkavý. Nevedel som sa dočkať, keby konečne zasiahnem do hry. Od začiatku polčasu som sa rozcvičoval. Tréner postupne sťahoval hráčov a striedal ich. V 84. minúte som si išiel sadnúť, že dopozerám zápas z lavičky. V tom mi tréner povedal, aby som sa pripravil do hry,“ prezradil.

K jeho debutu sa vyjadril aj podbrezovský lodivod Roman Skuhravý: „Títo chlapci s nami trénujú, máme v tréningovom procese päť dorastencov. Lajčiak má neskutočný charakter. Kalkuloval som s tým, že pokiaľ zápas bude na jednej či druhej strane, tak mu štart dám, aby ho to podporilo v ďalšej práci, vidím v ňom veľký potenciál. Je to hráč, s ktorým chceme pracovať,“ nechal sa počuť.

Lajčiak patrí primárne do kádra dorasteneckého tímu U19, kde ho trénuje Jan Podolák: „Pre celú mládež a trénerov je pozitívne, že takto mladý hráč sa dostane do prvého tímu a môže zasiahnuť do zápasu Niké ligy. Je to hráč, ktorý je veľmi pracovitý. To, ako sa správa v tréningovom procese a zápasoch, je prvý predpoklad toho, že sa môže dostať do vrcholového futbalu,“ tešilo českého trénera.

„Za mňa sú to vždy výborné pocity, pretože toto je cieľ práce, aby sa mladí hráči dostali do áčka. Pre nás trénerov je to niečo ako vyhratý zápas. Rovnako pre ostatných trénerov a takisto jeho spoluhráčov. Alex však sám vie, že musí naďalej tvrdo pracovať, byť disciplinovaný a mať chuť byť lepší a lepší,“ podotkol Podolák.