Letná príprava sa prehupla do svojej druhej polovice

Železiari naďalej naplno pokračujú v letnej príprave. O jej aktuálnom priebehu sme sa porozprávali s hlavným trénerom Romanom Skuhravým, ktorý priblížil, ako vyzeral uplynulý týždeň, čo hráči absolvovali a ako sa zmenil tréningový režim do druhej polovice prípravy. 

“Zmenilo sa to, že máme štandardný tréningový mikrocyklus zakončený sobotňajším zápasom, čo bolo pre nás veľmi dôležité po ťažkom začiatku, ktorý bol ovplyvnený počtom hráčov. Som rád, že som mal chalanov pokope. Aktuálne sa zlepšuje zdravotný stav, takže sme ešte zamakali na zmene dynamiky. Silový program sme menili tak, aby to už smerovalo k zápasu. Záverom tréningového cyklu bude teda sobotný zápas s Pohroním.”

Aký je aktuálne zdravotný stav hráčov?
“Takmer všetci hráči sú k dispozícii, čo je veľmi pozitívne.”

Zápas s Pohroním bude možno špecifický, pretože veľa hráčov z Pohronia hrá dnes za Podbrezovú a naopak, veľa hráčov z Podbrezovej je na hosťovaní práve v Pohroní. Do akej miery to môže ovplyvniť úroveň tohto zápasu? 
“Som presvedčený, že to bude veľmi podobné majstrovskému stretnutiu. Pre Pohronie to bude zápas, v ktorom sa môžu ukázať, môžu si vyskúšať veľa vecí. Pre nás, po tých výsledkoch, ktoré sme zažili, je to príležitosť naštartovať sa do sezóny. Veľmi sa na ten zápas teším a určite to bude energické stretnutie.”

Zápas s Pohroním odohráme zajtra o 9:30 v Žiari nad Hronom.