Marek Bartoš bol trénerom Calzonom nominovaný do národného tímu Slovenska

Podbrezovský obranca Marek Kristián Bartoš bol trénerom Calzonom donominovaný do seniorskej reprezentácie Slovenska, ktorú čakajú prípravné zápasy proti Nórsku a Rakúsku.

Fantastická správa prišla do Podbrezovej v pondelok večer, pretože líder našej defenzívy môže zažiť svoj debut v seniorskom národnom tíme. Ten nastúpi s Rakúskom (23.3) a na pôde Nórska (26.3).

Bartoš bol už niekoľkokrát medzi náhradníkmi, teraz sa premiérovo dostal do mužstva. Je iba druhým hráčom, ktorý počas pôsobenia v Podbrezovej dostal pozvánku do seniorskej reprezentácie. Prvým bol v roku 2017 obranca Ján Krivák.

Marek Bartoš počas aktuálnej sezóny odohral 22 zápasov, v ktorých strelil štyri góly a pridal dve asistencie. Nastúpil na 1880 minút, má vysokú percentuálnu úspešnosť súbojov a takisto takmer nekazí prihrávky. Tréner Roman Skuhravý ho po postupe cez Slovan Bratislava označil za nášho najlepšie brániaceho hráča.

„Som šťastný za Mareka, že sa mu takáto odmena podarila. Povedal som mu jedinú vec, aby dýchal, pretože z toho bol prekvapený a samozrejme brutálne potešený, je to obrovská skúsenosť a veľmi mu to prajem za progres, ktorý urobil. Som zvedavý na jeho dojmy, keď sa vráti,“ povedal hlavný tréner Roman Skuhravý.