Marek Bartoš dostal pozvánku do reprezentácie, zabojuje o EURO

Slovenská futbalová reprezentácia začne vo štvrtok 23. mája prípravu na tohtoročné ME (od 14. júna do 14. júla) neoficiálnym štvordňovým tréningovým kempom v Šamoríne.

Slúžiť bude pre hráčov, ktorým sa skončili súťaže skôr a jedným z nich je aj náš obranca Marek Kristián Bartoš, ktorý v marci prvý raz dostal pozvánku do národného tímu. Bol s mužstvom počas prípravných zápasov proti Rakúsku a Nórsku, ale na ihrisko sa bohužiaľ nedostal.

Keďže kouč národného tímu Francesco Calzona dostal od SFZ povolenie viesť talianský klub SSC Neapol, mužstvo sa bude pripravovať pod taktovkou asistenta Mareka Hamšíka.

„Tento zraz v Šamoríne je prioritne na udržanie kondície chalanov, ktorým sa skončila liga skôr. Kluby neboli povinné pustiť hráčov v tomto termíne, a tak priestor dostalo veľa mladých, ktorí už predtým boli v nomináciách reprezentácie,“ vyjadril Hamšík pre futbalsfz.sk.

K dispozícii bude 20 reprezentantov. Oficiálna príprava tímu sa pred kontinentálnym začne 31. mája.

Nominácia SR na tréningový kemp v Šamoríne:

Brankári: Ľubomír Belko (MŠK Žilina), Dominik Takáč (Spartak Trnava)

Obrancovia: Peter Pekarík (Hertha), Matúš Kmeť (AS Trenčín), Marek Kristián Bartoš (FK Železiarne Podbrezová), Patrik Leitner (MŠK Žilina), Sebastián Kóša (FC Spartak Trnava), Dávid Hancko (Feyenoord)

Stredopoliari: Artur Gajdoš (AS Trenčín), Matúš Bero (VfL Bochum), Juraj Kucka (ŠK Slovan Bratislava), László Bénes (Hamburg), Máté Szolgai (Mezőkövesd), Jakub Kadák (Luzern), Dávid Ďuriš (Ascoli Calcio), Leo Sauer (Feyenoord)

Útočníci: Róbert Polievka (Dukla Banská Bystrica), Róbert Boženík (Boavista), David Strelec (ŠK Slovan Bratislava), Ľubomír Tupta (Slovan Liberec)