Marek Kristián Bartoš: “Očakávam, že príde veľa ľudí a že nás budú fanúšikovia hnať dopredu.”

V sobotu nás čaká veľký súboj so Spartakom Trnava, ktorý bude zároveň bojom o najväčší úspech v histórii nášho klubu. Uvedomuje si to aj Marek Kristián Bartoš, ktorý je stálicou v našom tíme a pamätá si dôležité míľniky, ktorými si náš klub prechádzal. “Je to veľká výzva, ale zápas berieme ako každý iný. Chceme do toho dať všetci maximum, urobiť všetko aby sme vyhrali a plniť veci, ktoré trénujeme. Máme šancu dostať sa pred Trnavu a ja verím, že plnením toho všetkého, čo trénujeme, sa pred ňu aj dostaneme.”

Patríme k tohtosezónnym nováčikom a asi na začiatku sezóny nikto nepredpokladal, že sa môžeme dostať takto vysoko a bojovať o pohárovú Európu. “Pred sezónou keby nám to niekto povedal, že budeme mať na dosah kvalifikáciu o Konferenčnú ligu, bol by to len taký malý sen. Tým ako hráme dokazujeme, že sa vieme rovnať aj popredným tímom. Sme mladé mužstvo a tretie miesto pre klub, ktorý postúpil z druhej ligy, by bol naozaj akýmsi malým snom, ale ako vidíme nie je to nemožné.”

Máme na konte dve víťazstvá nad Dunajskou Stredou a Žilinou, čo prispieva k dobrej nálade v kabíne. Čo bude ale to najdôležitejšie v zápase s Trnavou? “Nálada je výborná, poctivo sa pripravujeme a musíme to dobré z predchádzajúcich zápasov, preniesť aj do toho, ktorý nás čaká. Očakávam, že príde veľa ľudí a že nás budú fanúšikovia hnať dopredu. Musíme si vytvárať gólové príležitosti a hlavne ich premieňať. Najlepšie by bolo dať jeden, dva góly, aby sme si mohli hrať svoju hru.”

Marek je hráčom, ktorý si už v podbrezovej veľa prežil, ale hral už aj takto dôležitý zápas? “Dôležitý zápas som už zažil, ale bolo to z iného súdka. Pamätám si na zápas s Trenčínom, v ktorom sa rozhodovalo, kto vypadne z ligy. Bohužiaľ sme ten zápas prehrali. Teraz to bude ale úplne iné, pretože o Konferenčnú ligu sa nehrá každý deň!”