Matej Grešák predĺžil zmluvu s FK Železiarne Podbrezová

Matej Grešák predlžil zmluvu s FK Železiarne Podbrezová, čo znamená, že naďalej bude tešiť svojou hrou fanúšikov na Horehroní.

Mladý futbalista prišiel do Podbrezovej v roku 2021 a v systéme trénera Romana Skuhravého sa zabýval na ľavej strane trojčlennej defenzívy, kde dlhodobo podáva kvalitné výkony. Dokáže však zahrať aj na ľavom kraji stredovej formácie.

Od začiatku minulého ročníka odohral takmer kompletnú porciu zápasov, celkovo nastúpil do 40 duelov a na ihrisku strávil 3328 minút, v ktorých má vysokú úspešnosť súbojov. Bol takisto pri postupe z 2. ligy, v ktorej za náš tím strelil tri góly.

Predtým hrával aj za Poprad a Prešov. Slovensko reprezentoval na mládežníckych úrovniach do 18, 19 a 20 rokov. „Ďakujem za prejavenú dôveru od klubu. Je to ďalšia motivácia do budúcnosti, podávať čo najlepšie výkony a pomôcť klubu k ďalším úspechom,“ povedal Grešák.

„Je to ocenenie jeho dlhodobých výkonov. Zmluva, ktorú u nás mal, nás netlačila k tomu, aby sme ju predlžovali, ale na základe jeho výkonov sme sa rozhodli ho oceniť a zlepšiť mu podmienky, pretože si to zaslúži. Ruka v ruke s tým ide samozrejme aj predĺženie kontraktu, čo nás samozrejme teší, že hráča ako Grešo máme na dlhé obdobie zazmluvneného. Je to jeden z lídrov, takže sa z toho tešíme, prajeme mu hlavne veľa zdravia, aby mu vydržala forma a aby svojimi výkonmi pomáhal k napĺňaniu našich cieľov,“ povedal generálny manažér Miroslav Poliaček.