Mielke debutoval v základnej zostave, Chyla v Niké lige

Mladý obranca Filip Mielke nastúpil proti Michalovciam prvýkrát v základnej zostave počas súťažného stretnutia Niké ligy.

Doposiaľ naskočil v najvyššej súťaži do štyroch stretnutí, predtým zakaždým prišiel na ihrisko z lavičky. V základnej zostave síce už raz bol, ale v rámci Slovnaft Cupu.

„Za mňa to bolo super. Som rád, že mi dal tréner šancu hrať. Myslím si, že to dopadlo dobre. Zápas bol ťažký, ale zvládli sme to. Osobne som sa cítil dobre už na rozcvičke. Po niekoľkých minútach zápasu som si myslel, že to bude dobré a aj bolo. Tréner mi nič špeciálne nehovoril. Len mi povedal, že mám byť odvážny a nemám sa báť. Potom to už bolo iba o veciach, na ktorých pracujeme v tréningu a tie sa mi podarili,“ povedal Mielke.

Po stretnutí ho chválil aj hlavný tréner Roman Skuhravý: „Nemal som inú možnosť, ako ho zaradiť do zostavy. Filipa trénujem rok a pol. Za celý ten čas pracujeme na tom, aby zosilnel. Vôbec nepochybujem o tom, aký fantastický hráč to je. Potrebuje získať iba skúsenosti a v tomto zápase pre absencie táto doba nastala. Mal som to v hlave od začiatku prípravy a som šťastný za to, ako to zvládol,“ vyjadril sa český kouč.

Skuhravý takisto pochválil Vincenta Chylu. Mladý záložník debutoval v Niké lige: „Na ňom bolo vidieť, aký nervózny je, ale takisto to zvládol skvele. Nemal síce takú ľahkosť ako v príprave, no veľmi dobre zahral do defenzívy aj v ponukovej činnosti. Ďalšie veci prídu skúsenosťami. Som rád, ako to títo chlapci zvládli,“ doplnil.