Mikuláš Bakaľa prestupuje do holandského Den Boschu

Kapitán Mikuláš Bakaľa prestupuje z FK Železiarne Podbrezová do holandského klubu FC Den Bosch, ktorý je súčasťou druhej najvyššej súťaže Eerste Divisie. Podpísal zmluvu do konca sezóny 2026/27 s opciou na ďalší ročník.

Bakaľa prišiel do Podbrezovej ako štrnásťročný z Námestova a cez mládežnícke kategórie sa stal dôležitým členom áčka Podbrezovej, za ktorú odohral 127 súťažných zápasov. Z toho 62 bolo v Niké lige, 56 v druhej lige a deväť v rámci Slovenského pohára. Strelil v nich päť gólov.

Na začiatku seniorskej kariéry nastupoval na pozícii defenzívneho záložníka, po príchode trénera Romana Skuhravého sa stal stopérom v trojčlennej defenzíve. Bývalý reprezentant Slovenska do 21 rokov sa už dostal aj do širšieho výberu seniorskej reprezentácie pod vedením trénera Calzonu.

Bakaľa bol v minulej sezóne kapitánom Podbrezovej. Pásku mal na rukáve premiérovo 8. apríla 2023 v stretnutí proti Žiline. „Miky chcel už dlhšie skúsiť niečo nové. Prišla zaujímavá ponuka a dohodli sme sa, že mu to umožníme. Pre Podbrezovú urobil veľmi veľa, je náš odchovanec. Ďakujem mu za všetko, čo pre Podbrezovú urobil a prajem veľa šťastia v ďalšej kariére,“ povedal Miroslav Poliaček, generálny manažér FK Železiarne Podbrezová.

FC Den Bosch raz vyhral holandský titul. Najznámejším hráčom v jeho histórii je bývalý skvelý útočník a momentálne tréner Ruud van Nistelrooy, ktorý v tomto tíme začínal svoju bohatú kariéru, počas ktorej bol hviezdou Manchestru United alebo Realu Madrid.

O tom, že tento klub je zaujímavou adresou svedčí aj fakt, že do neho svojich mladých hráčov na hosťovania posielajú Manchester City či Arsenal.