Mrva a Masaryk gólmi pomohli Kalinovu zdolať lídra súťaže

Naše farmárske mužstvo TJ Baník Kalinovo vyhral v nedeľnom zápase 18. kola III. ligy Východ proti vedúcemu tímu súťaže MŠK Tesla Stropkov 3:1.

Od začiatku jarnej časti vyhralo Kalinovo druhý z troch odohraných duelov, pričom v úvodnom remizovalo. Druhýkrát po sebe sa za podbrezovskú farmu presadil mladý útočník Andy Masaryk. Gólom sa ukázal takisto obranca Mário Mrva. Okrem nich z našich hráčov nastúpil aj Alasana Yirajang.

Stropkov síce prvý polčas vyhral, ale Kalinovo skvelou trojminútovkou otočilo výsledok na konečných 3:1. V tabuľke mu patrí siedme miesto.

TJ Baník Kalinovo – MŠK Tesla Stropkov 3:1 (0:1)

Góly: 64. MRVA, 66. Vilhan, 67. MASARYK – 20. Ivanecký

ŽK: Belko – Castrillón, Araque, Dovičák

Kalinovo: Slaniniak – Uhlár, MRVA, Koták (C), Kováč, T. Filipiak, Collins, Belko, Blahuta, YIRAJANG (90. Dos Santos), MASARYK (90. A. Filipiak)

Matej Čobík Ferčík (hlavný tréner): „Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas s lídrom súťaže a samotné stretnutie to aj potvrdilo. Napriek nepriaznivému stavu po polčase sme si počas prestávky zopakovali princípy, vďaka ktorým môžeme priebeh duelu zmeniť a uspieť. Tímový výkon, súdržnosť a koncentrácia na samých seba od prvej do poslednej minúty boli základné atribúty, vďaka ktorým sme zvíťazili.“