Muhammed Hydara zostáva v Podbrezovej ďalšie dva roky

FK Železiarne Podbrezová si uplatnil opciu na Muhammeda Hydaru, ktorý na Horehroní pokračuje ďalšie dve sezóny.

Do Podbrezovej pricestoval v lete minulého kalendárneho roka a pripojil sa k dorasteneckému tímu U19. Ofenzívny a technicky veľmi dobre vybavený záložník alebo krídelník z Gambie, je vekom stále dorastenec, ale už má skúsenosti aj s mužským futbalom.

V predošlom ročníku bol vyhlásený za najlepšieho hráča sezóny druhej najvyššej gambijskej ligy. Nastupoval za tím BST Galaxy, sídliacom v hlavnom meste krajiny Banjul.

Priestor v A-tíme Železiarov dostal v zápasoch počas zimnej prípravy. Prezentoval sa gólom v zápase s Liptovským Mikulášom a svoje ofenzívne kvality predviedol aj v súbojoch s Prešovom, či LASK Linz.

Miroslav Poliaček, generálny manažér: „Rozhodli sme sa na neho uplatniť opciu skôr, ako sme boli do toho termínovo tlačení. Za ten krátky čas od jeho príchodu nás presvedčil, že je to hráč, ktorého tu chceme mať a veríme, že si ho ľudia obľúbia. Nastupoval doteraz v tíme U19, aby sa prispôsobil novým podmienkam. Vekom je stále dorastenec, ale prichádzal k nám ako hráč, ktorý už hral mužský futbal a bol vyhlásený za najlepšieho hráča druhej ligy v mužstve, ktoré následne postúpilo do najvyššej súťaže v Gambii. Sme presvedčení, že bude platným členom nášho kádra a pretaví nádej, ktorú do neho vkladáme vo výborné výkony na ihrisku.“