Muži v príprave remizovali proti FC Újpest.

V sobotu 21. január sme odohrali prípravné zápasy od mužov až po žiacke kategórie.Po minulotýždňovom dvojzápase mužov v Čechách, kde sme zdolali oboch súperov, sme dnes vyskúšali hru proti ďalšiemu zahraničnému súperovi, tento krát z Maďarska. FC Újpest je pritom jedným z najúspešnejších maďarských klubov doma i na medzinárodnej scéne. 

“Úvod zápasu poznačila naša chyba a súper išiel rýchlo do vedenia. Mužstvo však zareagovalo správne a po dobrej súčinnosti v ofenzívnej fáze sme si vytvorili viacero šancí. Jednu z nich sme aj premenili, no gól nám nebol uznaný. V druhom polčase sme viacero zaujímavých prechodov nedotiahli, ale v závere sa nám zaslúžene podarilo vyrovnať. Zápas mal obojstranne výbornú úroveň, hralo sa na prírodnej tráve, bolo to rýchle. Sme radi, za túto konfrontáciu, takéto zápasy nám dávajú podnetné výstupy a teda majú dôležitú výpovednú hodnotu. Pre Újpest to bola generálka a do sezóny im prajem veľa zdaru”, reagoval asistent trénera Štefan Markulík. Stretnutie skončilo výsledkom 1:1 (1:0), autorom nášho gólu bol Marek Kuzma, asistencia Patrik Blahút. 


Výsledky prípravných zápasov družstiev mládeže :

U19

Mládežníci z U19 privítali hráčov RSC Hamšík Academy doma na umelom trávniku na Skalici. “Vyrovnané stretnutie s kvalitným súperom sme plne využili ku zlepšeniu najmä obrannej fázy hry”, tréner Ján Podolák.

Stretnutie tímov skončilo výsledkom 2:2 (1:0), autorom oboch gólov bol Adam Horvát.

U17

Chlapci z U17 si zmerali sily na trávniku FK Pohronie. “Dominantný výkon počas celého zápasu, prvý polčas bolo viac nepresností, počas druhého polčasu sme ale premenili vytvorené šance”, vyjadril sa tréner mladšieho dorastu, Peter Argyusi.

Výsledok zápasu 2:7 (1:1), autormi gólov boli : Lutka (2), Biely (2), Urban (2), Antuš.

U16

Mladší dorast z U16 takisto nastúpil na pôde súpera, ktorým bolo FK Pohronie. “V prvom polčase sme po hrubých chybách inkasovali 3 góly, aj keď sme mali veľmi dobré pasáže hry. V druhom polčase sa nám po veľmi dobrom výkone podarilo otočiť výsledok, z čoho sa tešíme”, komentoval tréner dorastencov, Róbert Jež.

Výsledok zápasu je 3:4 (3:2), autormi gólov boli : Sekerka (2), Novysedlák, Ďuriš. 

U15

Súperom starších žiakov z U15 boli hráči z Nitry na ich umelej tráve. “Zápas s kvalitným súperom, kde sme sa im herne dokázali vyrovnať hlavne druhý polčas” hodnotí tréner Tomáš Kvačkaj.

Výsledok zápasu 6:1 (5:1), gól strelil Matúš Hruška. 

U14

Starší žiaci pod taktovkou trénera Petra Liptáka si merali sily takisto so žiakmi z Nitry. “V druhom polčase sme boli lepším mužstvom a vytvorili sme si aj ďalšie príležitosti na skórovanie.”

Zápas skončil remízou 1:1 (1:0), strelcom gólu bol Hlib Koptiev.

U13

Mladší žiaci privítali na umelom trávniku Kaufland v Brezne žiakov z Nitry, ktorým podľahli s výsledkom 2:4 (2:2). “Veľmi dobrý prvý polčas, kde sme boli lepším mužstvom a dobre kombinovali. Druhý polčas vplyvom únavy fyzickejší súper  premenil šance. Potešili mladší chalani, ktorí výborne zvládli veľké ihrisko”, ocenil svojich hráčov tréner Ján Straka.

Strelcami gólov boli Michal Kič a Matej Sitarčík.