Na hosťovanie do Pohronia odchádzajú traja naši hráči

Derrick Bonsu, Bogdan Veljić a Patrik Hanes nájdu svoje pôsobisko počas jarnej časti Fortuna ligy v FK Pohronie

Derrick Bonsu, ktorý nastúpil v drese Podbrezovej počas prípravných zápasov odchádza na polročné hosťovanie do klubu FK Pohronie, kde má väčšiu šancu na pravidelnú minutáž.

„Pri Derrickovi sme sledovali to, že odohral jeseň v Kalinove – v tretej lige, ktorá mu už bola malá. Videli sme ho v tréningovom procese a môžeme povedať, že je to pre nás zaujímavý a veľmi perspektívny hráč. V tejto chvíli by sme mu však nevedeli zaručiť primerané zápasové vyťaženie v jarnej časti, preto sme sa ho rozhodli poslať na polročné hosťovanie do FK Pohronie Žiar n/Hronom, kde šanca na pravidelnú minutáž je väčšia. Veríme, že to celé do seba zapadne a Derrick sa vráti do letnej prípravy ako hráč, ktorý môže atakovať základnú zostavu,“ ozrejmil generálny manažér klubu, Miroslav Poliaček. Derrick však nie je jediným hráčom, ktorý dočasne vymení svoj domov v Podbrezovej za komornejší klub v Žiari nad Hronom. Trojicu hráčov, ktorí dostanú možnosť zabojovať o svoju šancu v mužskom futbale doplní Bogdan Veljić a Patrik Hanes.

„Bogdan je stále ročníkom dorastenec a aj doteraz sa pripravoval s našou U19. Keďže sa nám do zostavy tlačia zaujímavé 2006-ky, tak nechceme, aby tú pozíciu zbytočne Bogdan blokoval. On už postavou spĺňa parametre na mužský futbal, tak sme sa rozhodli ho posunúť do mužského futbalu, kde sa bude biť o svoju šancu.“ Spolu s Bogdanom a Derrickom poputuje na hosťovanie aj ďalší náš talent, Patrik Hanes.

„Paťo Hanes odchádza na hosťovanie z podobných dôvodov ako Bogdan. Chceme, aby sa už konfrontoval minimálne v tréningovom procese s mužmi. Obom im prajeme veľa šťastia a veríme, že keď sa vrátia, tak budú pripravenejší na to, aby mohli zabojovať o svoju šancu v A-tíme Podbrezovej,“ zakončil Poliaček.