Na slovíčko s trénerom: „Chceme ukázať, čo v nás je“

Po reprezentačnej prestávke sa opäť rozbieha klubový futbal a v našom ponímaní pôjde o poriadnu porciu stretnutí. Od soboty po koniec apríla ich odohráme až sedem.

Najbližšie sa predstavíme 30. marca na pôde Slovana v rámci 3. kola nadstavby Niké ligy. Naposledy sme na Tehelnom poli vyhrali 3:1 a postúpili do semifinále Slovnaft Cupu, ale na tento duel sa hlavný tréner Roman Skuhravý už absolútne nepozerá.

„Slovan v pohári je história. Bol by som veľmi rád, keby sme nadviazali na predošlé výkony, čo sa týka hry samotnej. Zápas proti Ružomberku nám ukázal, že aj stretnutie, ktoré nejde prehrať, sme schopní prehrať, takže stále musíme byť ostražití,“ hovorí český lodivod.

Uvedomuje si, že nás čaká náročný duel: „Po reprezentačnej prestávke je to vždy zložitejšie, navyše Slovan má motiváciu čo najrýchlejšie získať titul. Musíme byť pripravení na všetko, podať v defenzíve aj ofenzívne stopercentný výkon. To je ten najväčší level futbalu, ktorý chceme hrať. Zápasy so Slovanom nás vyzlečú donaha práve v týchto situáciách. Na to sa koncentrujeme,“ prezradil Skuhravý.

Hlavne pre povinnosti v reprezentáciách je tento týždeň z hľadiska tréningového procesu trochu neštandardný: „Mali sme viacero hráčov v národných tímoch, ktorí sa postupne vrátili. Trénovali s nami aj mladí hráči z dorastu,“ pokračoval.

Skuhravý si uvedomuje, prečo sme v posledných ligových dueloch nezískali vyšší počet bodov: „Od začiatku prípravy sme makali na defenzíve, ale v tejto chvíli je pre nás najväčším problémom premieňanie šancí. Trochu sa bojím, že si to hráči veľmi pripúšťajú. Nie je to úplne jednoduchá situácia hlavne pre nich,“ podotkol.

Od soboty odohráme počas 29 dní až spomínaných sedem stretnutí, čo znamená, že priemerne vybehnú naši hráči do ostrého zápasu každé štyri dni. Okrem ligových zápolení dvakrát v semifinále Slovnaft Cupu narazíme na Trnavu.

„Čakajú nás tri týždne, ktoré nám ukážu ako na tom reálne sme a ja sa na to strašne teším. Ja aj hráči práve pre toto robíme futbal. Verím tomu, že budeme vedieť ukázať, čo v nás je,“ verí Roman Skuhravý.