“Na slovíčko s trénerom”: Čo ukázal zápas so Skalicou a čo očakávať od Michaloviec?

Po zápasoch s Trenčínom a Slovanom Bratislava, sme sa opäť potešili z víťazstva a troch cenných bodov do ligovej tabuľky. V predchádzajúcich zápasoch nám body nešťastne ušli v závere a tomu sme sa chceli vyvarovať. Čo do ďalšej práce odhalil zápas so Skalicou trénerovi, nám priblížil sám Roman Skuhravý.

“Opakujú sa nám veci, ktoré nás stáli body v predchádzajúcich zápasoch. Vnímam to ako proces vývoja tímu a veľmi si cením, ako sme sa počas polčasovej prestávky ukľudnili a ako sme zvládli druhý polčas. To je presne to, k čomu chceme smerovať, trpezlivo veriť vo vlastné sily a kontrolovať vývoj akéhokoľvek zápasu. Sú to veci, ktoré potrebujú čas, ale zo zápasu si najviac cením, ako to chlapci v druhom polčase dohrali. Samozrejme by som si prial, aby sme dávali viac gólov a verím, že aj tento krok zvládneme. Máme za sebou ťažký zápas, ktorý sme pretavili v dôležité tri body a môžeme sa v kľude sústrediť na ďalšieho súpera.”

V najbližšom kole cestujeme do Michaloviec a napriek tomu, že klub z východu Slovenska je zatiaľ po šiestich zápasoch na chvoste ligového pelotónu, Železiari určite nechcú súpera podceniť!

“Máme za sebou neúplných sedem kôl a jeden fakt je jasný, že súťaž bude úžasne vyrovnaná. Michalovce sa v doterajšom priebehu dostali do náročnej, ale stále riešiteľnej situácie. Očakávam súpera, ktorý urobí všetko čo bude v jeho silách, aby získal s nami body a na to chceme byť pripravení. My sme mužstvo, ktoré rešpektuje všetkých súperov a chceme sa pripraviť tak, aby sme nemysleli na okolnosti ako terén, vzdialenosť, na súpera, ale aby nám vyhovovala naša hra. To je cieľom tohto týždňa a chceme získať tri body.”