Na slovíčko s trénerom: Hráči by si zaslúžili, aby na Duklu prišiel plný dom

Prvá tretina sezóny Niké ligy je už minulosťou. Počas nej sme odohrali jedenásť zápasov a nachádzame sa na veľmi peknom treťom mieste len bod za prvým Slovanom.

Úvodnú časť súťaže ukončili zverenci Romana Skuhravého po reprezentačnej prestávke jasnou výhrou 5:0 proti Ružomberku. Vďaka momentálnemu počtu 29 ligových gólov máme najlepšiu ofenzívu v celej súťaži a predvedená hra baví nielen fanúšikov Podbrezovej, ale aj iných tímov. Vyzdvihujú ju i novinári a odborníci.

„Som veľmi rád, že sme mohli hrať zápas s Linzom, pretože sme sa celú dobu po tom stretnutí bavili, kam smeruje futbal a donútilo nás to hrať na hrane. V hráčoch tie informácie vzbudili túžbu hrať takto. My sme sa celých štrnásť dní bavili o tom, že chceme hrať aktívny a náročný futbal. V defenzíve sme pracovali, až na tri štyri situácie, veľmi zodpovedne. Všetci hráči, aj striedajúci. To nám vždy dovolí byť zaujímavým mužstvom v ofenzíve, čo je vidieť na číslach. V tom sme sa oproti minulej sezóne zlepšili,“ hovorí hlavný tréner.

Ružomberok je súper, s ktorým sa Podbrezovej nedarí. V sobotu sme proti nemu zaznamenali naše najvyššie víťazstvo: „Bola tam aj túžba dokázať si, že aj s Ružomberkom, ktorý proti nám vždy hral zvláštnym spôsobom, ktorý nám nevyhovoval, môžeme uspieť našim spôsobom hry. To ma teší, ale ten zápas už je minulosť. My sme okamžite prepli na ďalšie stretnutia, ktoré nás čakajú. Urobíme maximum, aby sme boli nachystaní fyzicky aj mentálne,“ pokračoval Skuhravý.

Formu potvrdili „Železiari“ utorkovou výhrou 9:0 v Trebišove. Teraz na to chcú nadviazať v piatkovom derby: „Mám k Banskej Bystrici rešpekt, majú skúsené mužstvo, ktoré má svoju hernú tvár. Dávam pred nimi klobúk dole za to, ako sa po prvom zápase skonsolidovali a predvádzajú výborné výkony. Vonku sú lepší ako doma. Majú výborných brejkových hráčov, kľúčová postava je samozrejme Polievka,“ nechal sa počuť.

Na úvod sezóny sme na pôde Dukly vyhrali 4:1 hlavne vďaka hetriku Petra Kováčika: „Tretina sezóny je za nami. Odvetná časť bude rovnako dôležitá. Znova do nej chceme vstúpiť čo najlepším výkonom, aby sme náročný týždeň zvládli s čo najvyšším počtom bodom,“ verí Skuhravý.

Veľmi by si želal, aby do Zelpo Arény prišiel čo najvyšší počet fanúšikov: „Neviem, čo moji hráči môžu urobiť viac pre to, aby prišli ľudia. Som z toho trochu sklamaný. Je to jediná vec, ktorá ma v tomto angažmáne trápi. Hráči by si zaslúžili, keby prišiel plný dom a nič iné by som si neprial, pretože viem, že pred fanúšikmi to bude mať úplne iný náboj. Nič tomu nebráni, hrozne by ma to potešilo,“ dodal.