“Na slovíčko s trénerom”: O repre pauze a prípravách na Skalicu

Reprezentačná prestávka je na konci a už zajtra sa opäť rozbehne Niké liga. Hráči mali priestor na oddych, ale aj na tvrdú prípravu na ďalšiu časť sezóny. Niektorí hráči si obliekli reprezentačný dres a vo farbách svojich krajín odohrali ďalšie náročné zápasy. Ako vyzerala reprezentačná prestávka z pohľadu trénera Romana Skuhravého?

“Po zápase so Slovanom sme malí taký “refresh” hlavy aj tela. Základom boli silové testy, ktoré sme mali naplánované dlhodobo a sú pre nás štandardne dôležitá vec. Vo štvrtok sme mali ukážkový tréning, po ňom dva dni voľna, aj keď niektorí hráči ešte odohrali zápas za farmu. Od nedele sme sa už začali spoločne pripravovať na zápas. Verím, že nám to pomohlo a že sa nám vrátia chlapci z národných tímov zdraví a budeme sa môcť všetci pripravovať na zápas so Skalicou.”

Záhoráci patria k nepríjemným súperom, ktorí potrápili už viacerých favoritov. Vlaňajšia bilancia vzájomných zápasov vyznievala lepšie pre Skalicu, ale to chce náš tréner v aktuálnej sezóne zmeniť! “Skalica je tímom, spolu s Banskou Bystricou, s ktorými sa stretávam od začiatku môjho pôsobenia v Podbrezovej. Viem presne akých majú hráčov, teraz majú dvojicu mladých trénerov, ktorí to mužstvo postupne menia. Každý tím má svoje špecifiká, akým spôsobom pracujú, ako majú prepracovanú defenzívu, ako dokážu využívať príležitosti, ktoré im súper ponúkne a podľa toho je aj zápas náročný. Je ale na nás ako sa k zápasu postavíme a taký ťažký bude, aký si ho urobíme. Na súpera chceme byť nachystaní a nič nepodceníme. Verím, že po tých dvoch smolných a smutných zápasoch sme hladní po víťazstvách. Ja to vidím na chlapcoch, že dobre trénujú, konkurenčné prostredie sa nám zvýšilo a urobíme všetko preto, aby sme zápas proti Skalici zvládli!”