“Na slovíčko s trénerom”: O zápase so Spartakom

Máme za sebou štvrté kolo Niké ligy, v ktorom sme po prvýkrát v sezóne neuspeli a body tak zostali v Trnave. Tréner Roman Skuhravý sa vrátil k poslednému duelu.

“To, čo som povedal pred zápasom do médií, že by som bol sklamaný, možno smutný, keby sme tam nepodali dobrý výkon, to sa stalo. Po analýze zápasu musím povedať, že sme v tom zápase boli hlúpi a nevyužili sme priestory, ktoré nám súper ponúkol. Už na začiatku zápasu sme sa dostali, pod plným tlakom súpera, do situácii, do ktorých sme sa dostávať nechceli. Postupom času sme preberali oťaže a tie prechodové fázy, do ktorých sme sa dostali, sme riešili hlúpo a preto sme na šance prehrali. Ten pocit po analýze veľmi nekoreloval s tým, čo som vnímal bezprostredne po zápase, pretože sme tam odohrali najlepší zápas z tých troch. Rozhodne je to pre nás dôležitý zápas na ďalšej ceste a hlavne pred súpermi, ktorí nás čakajú teraz, pred Trenčínom a Slovanom. Prehry patria k tej našej ceste a chcem, aby sme sa z nich učili a znovu sa vrátili k tomu hladu po víťazstvách a k hernému sebavedomiu, pretože to bol jeden z momentov, v ktorom sme boli iní ako zápasoch predtým. Neviem či je to trnavské ihrisko pre nás zakliate. Je to pre nás krásny moment na to, aby sme sa aj v tejto fáze posunuli ďalej.”

Napriek negatívnemu výsledku určite treba pochváliť výkon Richarda Ludhu.
“Súper sa dostal do šiestich situácii, ktoré boli veľmi nebezpečné a vlastne dvakrát nás potrestal zo situácii, ktoré až tak nebezpečné neboli. Richard je pre nás dôležitý hráč. Podal výborný výkon, ale popísal by som to tak, že mal v tomto zápase možnosť znovu sa posunúť. To je presne tá vec, o ktorej sa teraz s ním rozprávame, čo sa týka udržateľnosti, koncentrácie počas celého zápasu a to, akým spôsobom, keď vedie tím ako kapitán, vystupuje cez polčas. To sú presne tie veci, ktoré boli veľmi dôležité, že sa v tom zápase stali. Richard podal veľmi dobrý výkon, ale môže byť lepší.”

Najbližší zápas nás čaká už v sobotu! O 18:00 privítame v Zelpo aréne AS Trenčín. Vstupenky sú dostupné online: https://www.ticketlive.sk/sk/event/fk-zeleziarne-as-trencin-26-08-2023