“Na slovíčko s trénerom”: Obzretie sa za Trenčínom a prípravy na Slovan

Zápas s Trenčínom je za nami a Železiari už svoju pozornosť naplno koncentrujú na nedeľný súboj so Slovanom. Trenčania rozhodli o deľbe bodov až v úplnom závere, čo nás samozrejme mrzí, ale na druhej strane najväčšia divácka návšteva sezóny videla veľmi kvalitný a dramatický zápas. Spokojnosť neskrýval ani náš hlavný kormidelník Roman Skuhravý.

“Málokedy sa mi stane, že pocit tesne po zápase koreluje s tým, keď sa na to pozriem s odstupom času. Musím povedať, že ma mrzí, že ten zápas skončil, pretože sme sa z neho mohli veľmi veľa naučiť. Hrali sme proti rovnako dobre pripravenému tímu. Samozrejme, vždy ten výsledok, keď sme takto blízko k trom bodom, zamrzí, ale prebrali sme si to s hráčmi a je to pre nás výzva ďalej pracovať. Bolo tam veľmi veľa zaujímavých individuálnych výkonov, boli tam fantastické prechody do útokov. Znovu nám to ukázalo, že sa na nás súperi pripravujú pri štandardných situáciách, takže na to sa musíme zamerať. Bol by som veľmi rád, keby sme toto nasadenie, ktoré tam bolo, udržali čo najdlhšie v sezóne.”

V nedeľu cestujeme do Bratislavy, kde nás čaká úradujúci majster. Slovan sa bude chcieť rehabilitovať za včerajší výprask v kvalifikácii o Európsku ligy a posledný zápas pred reprezentačnou prestávkou bude chcieť zvíťaziť. Ako prebiehajú prípravy na súboj so Slovanom?

“Dôležitý je pre nás štvrtkový výsledok. Mali tam trochu zmeny čo sa týka taktického nastavenia ihriska, užšie krídla. Tým, že skvalitnili mužstvo, predpokladám, že pred repre pauzou budú hrať v silnej zostave. Nič viac v slovenskom futbale nemôžete mať ako je zápas so Slovanom Bratislava. Veľmi by som si prial, aby sa nám podarilo nastaviť mužstvo tak, ako v tých štyroch zápasoch v predchádzajúcej sezóne. To znamená, že sme podali veľmi dobrý vykon vo všetkých tých štyroch zápasoch. Dvakrát to stačilo na úspech a dvakrát nie. S absolútnou pokorou a radosťou sa pripravujeme na Slovan a verím tomu, že všetci chalani budú zdraví, pretože to bude veľmi náročný zápas, ako po mentálnej, tak po fyzickej stránke.”