„Na slovíčko s trénerom“: Obzretie sa za Žilinou a o príprave na Zlaté Moravce

Už zajtra nás čaká ďalšie kolo Niké ligy a ďalší dôležitý zápas. Cestujeme do Zlatých Moraviec, ktoré v domácom prostredí nebudú jednoduchým súperom a celý tím počas týždňa tvrdo pracoval na odstránení chýb, ktoré nás stáli lepší výsledok v Žiline. Práve o kľúčových momentoch, ktoré nám posledný zápas ukázal a o chybách, ktorým sa chceme vyvarovať v zajtrajšom zápase, sme sa rozprávali s hlavným trénerom Romanom Skuhravým.

„Bol to zaujímavý zápas, ktorý mi veľa ukázal a nasmeroval ma k tomu, aby som o tých veciach rozmýšľal racionálne. Všetky inkasované góly boli zapríčinené tým, ako sme bránili. A to je jedna z najdôležitejších vecí, ktoré sme znovu museli otvoriť. Po všetkých stránkach sme sa posunuli a zlepšili, ale máme výpadky v poctivosti, v dodržiavaní vecí, v predvídaní, v reakcii na to s čím súper príde.“

V Žiline sme v priebehu prvého polčasu dvakrát inkasovali, čo nakoniec aj rozhodlo o konečnom výsledku. V druhom polčase sa náš výkon výrazne zlepšil, priniesol však len jeden gól a na body to už žiaľ nestačilo. Hlavný kormidelník nám objasnil dôvody, ktoré rozhodli o osude zápasu a na čom náš tím musí pracovať, aby uspel nielen v Zlatých Moravciach, ale aj v ďalšom priebehu súťaže.

„Góly, ktoré sme dostali, boli trestom za chyby, ktoré sme urobili. Druhá fáza zápasu, keď sme hrali s loptou my, tam už boli veľmi zaujímavé veci, ale spoločný menovateľ toho zápasu bol, že sme ich nedokázali dotiahnuť do úspešného konca. Či už presnosťou, alebo včasnosťou. Ten zápas nebol zlý, ale na naše pomery sme dali súperovi príležitosti k tomu, aby sme ho nezvládli výsledkovo a to si z toho zápasu odnášame. Realita je v tom, že sú to všetko veci, v ktorých, pokiaľ chceme napredovať, sa musíme zlepšiť. Žilina na nás bola veľmi dobre pripravená, využívali chyby, ktoré sme robili, preto sme zaslúžene prehrali, ale vôbec nepochybujem o tom, že to bol zase dôležitý dielik do skladačky, ktorú tu všetci spolu tvoríme.“

Zápas v Zlatých Moravciach nás čaká už zajtra o 15:00 a celý tím je pripravený bojovať naplno a opäť sa vrátiť na víťaznú vlnu.