„Na slovíčko s trénerom“: Po zápase v Zlatých Moravciach

Máme za sebou ďalší úspešný zápas. Zdolali sme súpera, s ktorým sa v piatok stretneme opäť v ďalšom kole Slovnaft cupu, zvíťazili sme 2:0 a Rišo Ludha si pripísal na konto už piatu nulu v sezóne. Tréner Roman Skuhravý bol po zápase s prejavom Železiarov spokojný.

„Zápas potvrdil moje predzápasové slová, že pokiaľ sme poctiví a robíme veci tak, ako sú pre nás dôležité, tak vyzeráme ako tím a to ma potešilo najviac, že sme si pre víťazstvo, proti motivovanému súperovi a na ťažkom teréne došli tak, ako sme chceli.“

Víťazstvo pri Žitave sa ale nerodilo ľahko a o našom triumfe sa rozhodlo až v druhom polčase. Záver ale mohol byť dramatický. Na našej bráne zazvonila žrď a v úplnom závere čaroval Rišo Ludha.

„Všetko je to spojené s rozhodovacími fázami keď mužstvo vedie a môže kontrolovať hru. Mali by sme sa vyvarovať situáciám, keď zrazu majú hráči pocit, že si môžu dovoliť riešiť situácie inak. Namiesto toho, aby sme hrali stále ofenzívne, volíme prihrávku dozadu a zrazu tam nie je správne nastavenie do hry. Napriek tomu si trúfam povedať, že aj keď sme po našich chybách v prechodovej fáze pustili súpera do brejkových situácií, tak my sme v druhom polčase mali tých šancí viac. Stále je to o tom, že sa učíme a kontrolovať zápas, nie za stavu 2:0 ale 1:0, je jedna z najťažších vecí pre akýkoľvek tím. Či chceme, alebo nechceme, stále vnímame naše limity, stále o nich hovoríme a aj do tréningu dávame podnety, čo znamená kontrola hry, že akékoľvek dlhé prihrávky sú problém a reakcie po strate lopty sú pre nás kľúčové. Rozhodne je to vec, na ktorej budeme pracovať a jednoznačne je to o jednoduchosti riešení. To neznamená odkopávanie lôpt, ale výber správnych a efektívnych riešení“, doplnil.