Na slovíčko s trénerom: „Sústredíme sa sami na seba“

Futbalisti Podbrezovej vstúpili do jarnej časti Niké ligy úspešne, pretože doma vyhrali proti Michalovciam 2:1. Teraz ich čaká ďalšie náročné stretnutie na pôde Košíc.

Tréner Roman Skuhravý s odstupom času videl duel rovnako ako v sobotu na tlačovke: „Stretnutie bolo pracovité, tam nemám ani jednému hráčovi čo vyčítať. Bolo vidieť, že primárne chceme tri body. To nám vyšlo. Zobrali sme si z toho to, že v ďalších zápasoch, vrátane Košíc, sa potrebujeme vrátiť k ďaleko väčšej presnosti s udržaním toho nasadenia a pracovitosti. Ten názor, ktorý som mal tesne po zápase sa zmenil iba minimálne,“ hovorí.

Pre trest nemohli nastúpiť obrancovia Matej Oravec a Matej Grešák, ale počas tohto víkendu už budú k dispozícii: „Vnímam, že aj mladí hráči dobiehajú skúsenejších a konkurenčné prostredie v tréningovom procese sa dvíha. Pre nás sú obaja veľmi dôležití hráči, ktorí rozhodne dostanú v najbližšej dobe minutáž, akú si zaslúžia,“ pokračoval Skuhravý.

Sobotný duel s nováčikom neberie na ľahkú váhu: „Bude to ťažký zápas. Košice sú ambiciózne mužstvo, urobili zaujímavé prestupy. Tréner Kozák prebudoval systém. Chceme byť pripravení na všetko, čo nás tam môže stretnúť. Vieme, v akej sú oba kluby situácii. Našu taktiku budeme chcieť prispôsobiť tomu, aby sme mali možnosť bodovať, pretože sa nechceme pozerať na nikoho, iba sami na seba,“ tvrdí.

V tabuľke je to od štvrtej do siedmej priečky naďalej vyrovnané a rozhodovať môže každý bod: „Som rád, že to tak je, pretože to máme v našich rukách. Záleží iba na nás. My nemáme šancu ovplyvniť, ako hrajú ostatné tímy, môžeme ovplyvniť iba svoj výkon. To je motto od začiatku prípravy, sústrediť sa sami na seba a na najbližšieho súpera,“ dodal Roman Skuhravý.