Na slovíčko s trénerom: V Ružomberku rozhodne kvalita

Defenzíva je na jar výborná, inkasovali sme iba jeden gól a aj to z penalty, ale v ofenzíve to zatiaľ trochu škrípe. Aj o tom rozprával hlavný tréner Roman Skuhravý.

Brankára Reháka počas ostatných troch duelov prekonal len Marcin z penalty, avšak dvakrát po sebe vyšli „Železiari“ naprázdno: „Ofenzíva nie je krátkodobým problémom. Od tretiny súťaže nám góly chýbajú. Je to však otázkou času, kedy znova získame tú ľahkosť. Je to jasný jav pri mladom tíme. Pri útočníkov sa prejavujú tie výkyvy a tlak, pretože každý chce dať gól,“ tvrdí český tréner.

Zároveň ale vyzdvihol zadné rady svojho tímu: „V defenzíve sme si povedali, že takto sa chceme prezentovať, teda podávať poctivé a pracovité výkony. S tým som spokojný. Je to pre nás dôležitý stavebný kameň,“ pokračoval Skuhravý.

Pochvaľoval si kvalitu stretnutia proti Dunajskej Strede: „V poslednej dobe je to veľmi podobné. Ten zápas mal úroveň z oboch strán a v takomto stretnutí šancí nie je až toľko. To aj rozhodlo, ale na druhej strane musím povedať, že chlapci to odpracovali ako sme chceli a aj herná kvalita bola z tých troch zápasov najvyššia, čo bolo dané aj kvalitou súpera. Je to zápas, na ktorom sa dá stavať,“ tvrdí.

Momentálne sa celý klub naplno sústredí na to, aby sa Podbrezová mohla v Ružomberku radovať z postupu do prvej šestky. V prípade výhry sme tam, ak sa zrodí iný výsledok, tak bude záležať na skóre v ostatných dueloch.

„Máme výhodu v tom, že v každom zápase, odkedy som pri tíme, chceme hrať na víťazstvo. To, že sa to niekedy nepodarí, je šport, ale rovnako chceme vyhrať v Ružomberku, nič iné nám neostáva. Ja som vedel, už pred začiatkom sezóny, že to môže byť takto vyrovnané. To, že to bude gradovať v poslednom kole tipovalo určite veľa ľudí, nemyslím si, že je to pre niekoho prekvapenia,“ hovorí Skuhravý.

„Je to každopádne o to krajšie a zaujímavejšie. Platí, že ak budeme nervózni a budeme sa báť, tak to nezvládneme. Situácia bude nakoniec taká, akú sme si zaslúžili. Oba tímy budú hrať na víťazstvo a kvalita rozhodne,“ výstižne dodal.

VŠETCI DO RUŽOMBERKA

Keďže v sobotnom zápase proti Ružomberku pôjde o všetko, tak sme si pre vás pripravili veľmi výhodnú akciu.

Zaplňme spoločne sektor hostí a pomôžme našim chlapcom získať dôležité body v boji o prvú šestku.

Všetko máme vo vlastných rukách, vytvorme skvelú atmosféru, aby sme sa spoločne mohli tešiť z postupu medzi šesť najlepších tímov na Slovensku.

Cena za vstupenku a autobus je dokopy iba 10 €. Ak sa zaplní jeden autobus, objednáme ďalší. Veríme, že sa v čo najväčšom počte stretneme spoločne v Ružomberku!

Záväzne sa môžete zaregistrovať do štvrtka 29.2.2024 (12:00) na telefónnom čísle +421 907 227 029, čas odchodu autobusu upresníme koncom pracovného týždňa.