Napriek obrovskému tlaku a skvelému výkonu sme Trnavu nevyradili

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová remizovali v odvetnom zápase semifinále Slovnaft Cupu a po prehre z úvodného duelu 0:1 vypadli z tejto súťaže.

FK Železiarne Podbrezová – Spartak Trnava 0:0

ŽK: Bajo – Bukata, Daniel, Takáč

Diváci: 3650

Rozhodovali: Ziemba – Vorel, Roszbeck

Podbrezová: Danko – Assinor, Bajo (71. Chyla), Bakaľa (C), Bartoš, Galčík (77. Talakov – 88. Masaryk), Kabongo (77. Okunola), Kováčik, Mielke, Paraj, Sanusi

Trnava: Takáč – Azango (84. Bolaji), Bukata, Daniel, Ďuriš (C), Kóša, Koštrna, Mikovič (90+2 Poznar), Ofori (71. S. Štefánik), Šulek, Zeljkovič

Počas celého stretnutia bola Podbrezová jednoznačne lepším tímom, herne Trnavu valcovala a dostávala sa do šancí, ale bohužiaľ gól nepadol. Teda, nebol uznaný. Hneď na úvod Bartoš dostal po rohovom kope loptu do siete a vypukla veľká radosť takmer 4-tisíc fanúšikov na štadióne, lenže nakoniec zasiahol VAR a z nezistených príčin presný zásah uznaný nebol.

Trnava môže ruky-nohy bozkávať brankárovi Takáčovi, ktorý vytiahol viacero veľmi dobrých zákrokov. V 15. minúte veľmi pekný technický pokus poslal Galčík, následne Assinor tesne minul. Takáč navyše v prvom polčase chytal proti slnku, napriek tomu sa blysol aj pri strele Sanusiho pod brvno.

To isté sa zopakovalo tesne pred prestávkou, keď sa opäť pokúšal napnúť sieť Galčík. V druhom polčase pálil z priameho kopu do rohu brány Bartoš, končekmi prstov zas reagoval Takáč. Po rohovom kope v 83. minúte sa v skrumáži v päťke nakoniec dostal k lopte Bakaľa, lenže prekopol bránu, a tak naša historická cesta končí v semifinále.

Roman Skuhravý: „Musím zvažovať slová. Nebojím sa pokuty, ale keby náš regulárny gól platil, tak by ste všetci videli ešte väčšie divadlo ako ste videli. My sme boli proti Trnave tri polčasy lepším tímom a nepostúpili, to sa stane. Ja mám rešpekt k Trnave, k hráčom, ale k trénerovi rešpekt nemám. Arogancia je vždy po zásluhe potrestaná. To budem mať navždy a on veľmi dobre vie, odkedy to je. Na druhej strane, musím mojich hráčov pochváliť, pretože dnes to bolo iba o jednom tíme, o Podbrezovej. Bolo iba otázkou času, či nám niekto dovolí dať gól, alebo ho dáme my. Bohužiaľ sme ho nedali. Na hráčov som hrdý. Ak takto vyzerá kríza, tak tú krízu beriem, pretože my tu niečo tvoríme. Viem, že veľa ľudí to nechce chápať, pretože ten pragmatizmus je tu hlboko zakorenený 60 rokov. My budeme pracovať ďalej a verím tomu, že urobíme kroky, aby sme boli odmenení.“