Náš odchovanec Samuel Ďatko prestupuje do MŠK Žilina

Záložník Samuel Ďatko prestupuje z FK Železiarne Podbrezová do MŠK Žilina.

Odchovanec podbrezovského futbalu prišiel do nášho klubu z Čierneho Balogu. Cez žiacke a dorastenecké kategórie sa ako osemnásťročný dostal do áčka, za ktoré debutoval 4. mája 2019 stretnutím proti Zlatým Moravciam. Následne sa stal plnohodnotnou súčasťou základnej zostavy.

V rámci najvyššej súťaže a 2. ligy odohral celkovo 122 zápasov a strelil sedem gólov. Pamätné sú jeho zásahy z minulej sezóny do siete Slovana Bratislava. Ďatko reprezentoval Slovensko v kategóriách do 19 a 21 rokov. Raz bol dokonca náhradníkom v seniorskom národnom tíme.

„Rozhodli sa uvoľniť Sama do Žiliny, ktorá o neho prejavila záujem. Po spoločných debatách sme vycítili, my aj on, že potrebuje nový impulz a zmenu, takže sme mu to umožnili Je to náš odchovanec. Ďakujeme mu za jeho služby, odviedol pre klub veľmi veľa, ale rovnako ako pri Richardovi Ludhovi nastal čas, aby skúsil iný klub a novú výzvu. Nehovoríme dovidenia, pretože verím, že Samo sa v budúcnosti vráti po tom, ako zažije dobrú kariéru a pomôže mladým chalanom v tom čase pri napredovaní,“ povedal generálny manažér Miroslav Poliaček.

„Chcel by som poďakovať Podbrezovej za to, že mi dala šancu žiť svoj sen – stať sa profesionálnym futbalistom, ktorý si stále žijem a že mi vôbec dala šancu pôsobiť v tomto tíme. Klubu patrí obrovské ďakujem. Ďalšie ďakujem patrí trénerom a realizačnému tímu, ktorí sa podieľal na mojom rozvoji odkedy som prišiel do kategórie U13, tiež všetkým spoluhráčom, s ktorými som mohol zdieľať šancu. Bola to skvelá jazda a každý jeden mi ostane v srdci. Budem si vážiť, ako mi všetci pomohli. Rovnako ďakujem svojej rodine a blízkym, ktorí ma podporovali. Ako povedal aj Rišo Ludha, nechcem sa lúčiť, ale poďakovať, pretože verím, že naše cesty sa v budúcnosti opäť stretnú. Uvidíme, ako to osud zariadi, ale veľmi rád sa sem vrátim. Som takisto šťastný, že mi klub umožnil zrealizovať prestup a posunúť sa kariére ďalej,“ nechal sa počuť samotný Samuel Ďatko.

Samovi ďakujeme za odvedené služby pre náš klub, za jeho vzorný prístup k povinnostiam a veľkú profesionalitu a zároveň mu želáme všetko dobré do ďalšej kariéry. Veríme, že sa naše cesty ešte v budúcnosti opäť stretnú.