Niké liga začína! Novú sezónu odštartujeme veľkým derby v Banskej Bystrici

Po letnej prestávke prichádza očakávaný deň, ktorým odštartuje nový ročník najvyššej futbalovej súťaže. Letné prípravné obdobie je za nami a nastal čas, aby poctivá a tvrdá príprava priniesla vytúžené ligové body.

Otváracím zápasom novej sezóny Niké ligy bude veľké derby, v ktorom o 20:30 nastúpime na trávniku Banskej Bystrice. Bude to výnimočný súboj nielen tým, že bude prvým zápasom v sezóne, ale duely s Duklou majú vždy svoj extra náboj aj tým, že sú naším najbližším ligovým susedom.

Veľký rival skončil v uplynulej sezóne na piatom mieste a zaostal za nami len o tri body. Prvý vzájomný zápas sme odohrali na domácom trávniku a potešili sme sa z víťazstva 3:1. Rovnako víťazne sme ovládli aj duel v Banskej Bystrici, po výsledku 2:0. Potom sa ale karta obrátila a Dukla ďalšie dva zápasy do konca sezóny vyhrala. Aj táto vzájomná bilancia potvrdzuje staré známe, že derby nemá favorita, a tak aj dnes môžeme očakávať veľmi vyrovnaný zápas. 

Banskobystričania sa aj naďalej môžu spoliehať na služby druhého najlepšieho strelca vlaňajšej sezóny Róberta Polievku, ktorý naďalej zostáva pod Urpínom. My však veríme, že sa nám podarí nájsť recept ako reprezentačného útočníka eliminovať a naopak vyťažiť maximum z náročnej prípravy. Do Banskej Bystrice dnes cestujeme s jasným cieľom, vybojovať prvé body do ligovej tabuľky a potešiť našich fanúšikov víťazstvom!

Úvodný výkop je naplánovaný na 20:30 a my veríme, že nás prídete povzbudiť priamo na Štiavničky. Hráme na trávniku najbližšieho ligového súpera, bude to prvý zápas novej sezóny a zároveň veľké derby! Viete si predstaviť lepší program na piatkový večer? My nie, preto sa na vás tešíme na tribúnach a veríme, že spoločne pomôžeme chlapcom úspešne vykročiť do novej sezóny. Železiar do toho!