Patrik Blahút odchádza do Slovácka

Slovenský krídelník Patrik Blahút odchádza z FK Železiarne Podbrezová do českého klubu 1. FC Slovácko, ktorý je účastníkom tamojšej najvyššej súťaže.

Rýchlonohý záložník má za sebou úspešnú jeseň, čo neuniklo pozornosti vedenia 1. FC Slovácko, ktoré už dlhodobo po Sparte, Slavii, či Plzni patrí k top tímom českej ligy.

Paťo prišiel do nášho klubu pred jarnou časťou sezóny 2022/23 a odvtedy odohral 33 súťažných stretnutí, v ktorých strelil deväť gólov. V aktuálnej sezóne nastúpil na 17 zápasov, v ktorých odohral viac ako 1000 minút, strelil 6 gólov a zaradil sa medzi najlepších strelcov súťaže.

26-ročný záložník je príkladom, že aj z malých klubov sa dá dostať do veľkého futbalu. Po pôsobení v Pohroní a Podbrezovej sa posúva do renomovaného tímu českej najvyššej súťaže.

K jeho odchodu sa s prianím úspešného rozvoja ďalšej hráčskej kariéry, vyjadril aj hlavný tréner Roman Skuhravý: “Patrikovi to prajem. Veľmi nám pomohol a trúfam si povedať, že my sme pomohli jemu. Má za sebou takú výbornú polsezónu, že odolať záujmu z českej ligy, v jeho fáze kariéry, to by sme mu nemohli urobiť. Prajem mu, aby sa tam presadil, pretože nachystaný je.”

„Veríme, že pre náš tím môže byť viac než zdravou konkurenciou,“ priblížil športový riaditeľ Slovácka Veliče Šumulikoski.

Paťovi ďakujeme za služby odvedené v našom drese a prajeme mu nech sa mu v novom pôsobisku darí. 

Súčasťou zimnej prípravy sú nielen odchody, ale aj príchody. Koncom týždňa sa budeme už venovať aj predstavovaniu nových posíl, ktoré posilnia tábor Železiarov pred začiatkom jarnej časti.