Peter Kováčik prestupuje do talianskeho klubu Como

Peter Kováčik prestupuje z FK Železiarne Podbrezová do talianskeho klubu Como, ktorý postúpil do najvyššej súťaže Serie A.

Kováčik je odchovancom nášho klubu. Cez mládežnícke výbery sa vypracoval až do prvého tímu, ktorého sa stal pevnou súčasťou. Prvú profesionálnu zmluvu podpísal ako osemnásťročný a v áčku odohral takmer sto zápasov.

Sezóna 2023/24 mu vyšla výborne. Dlhodobo patril k najlepším hráčom Nike ligy. Strelil šesť gólov a na ďalších desať prihral. V súčte gólov a asistencií je štvrtý najlepší v celej súťaži (6+10). Na ihrisku strávil 2842 minút, stal sa najvyťažovanejším hráčom mužstva. Na ihrisku chýbal iba 56 minút.

Prestup „Guľu“ do kvalitného tímu a účastníka Serie A je skvelou správou aj pre náš klub, ktorý už dlhodobo patrí medzi ostro sledované značky na prestupovom trhu a ukazuje kvalitnú prácu s mládežou.

Vlastníkom Coma je indonézska spoločnosť Djarum Group. Medzi menšinových akcionárov patria legendárni futbalisti a majstri sveta Thierry Henry či Cesc Fàbregas.

Druhý menovaný bývalý španielsky záložník dokonca zastáva pozíciu trénera tímu. Aj v hráčskom kádri nájdeme viacero zaujímavých mien a bývalých talianskych reprezentantov ako Simone Verdi, Patrick Cutrone či Marco Sala.

Som nesmierne rád, že sa to podarilo zrealizovať. Keď som sa dozvedel, že v klube pracuje taká osobnosť ako Fabregas, tak to boli neskutočné pocity. Futbaloví fanúšikovia vedia, aký bol hráč a čo dosiahol. Nesmierne sa teším na spoluprácu s ním a celým klubom,“ hovorí Peter Kováčik.

Miroslav Poliaček, generálny manažér: Je to veľká vec pre Podbrezovú a celý slovenský futbal. Hráč z malého slovenského klubu, ktorý nepatrí medzi top kluby na Slovensku, sa dostane do Talianska a rovno do Serie A. Peťo je odchovancom klubu, o to je to krajšie. Bol pre nás veľmi dôležitý v kabíne a aj na ihrisku. Nebude pre nás jednoduché nahradiť jeho produktivitu, ale my práve pre toto robíme futbal, aby sme pomohli hráčom ako je Peťo dostať sa do veľkého futbalu. Sme radi, že sme dokázali celkovo ako klub urobiť takú robotu, že dostáva šancu v naozaj veľkom futbale. Verím, že to nebude posledný hráč z Podbrezovej, ktorý sa takto posunie. Ďakujeme mu za všetko, čo pre Podbrezovú urobil.