Počas galavečera v ankete Futbalista roka 2022 sa umiestnil aj tréner Roman Skuhravý a niekoľko hráčov

V pondelok, 20. marca sa konal pod záštitou Slovenského futbalového zväzu galavečer Futbalista roka 2022

Premiérovo bol organizátorom ankety samostatne Slovenský futbalový zväz, nové bolo hlasovanie prostredníctvom čertsvo vzniknutej Slovenskej futbalovej akadémie. Jej členmi sú predchádzajúci víťazi ankety, bývalí a súčasní reprezentační tréneri A tímu a dvadsaťjednotky, aktuálni tréneri ligových tímov, súčasní reprezentační tréneri všetkých mužských a ženských mládežníckych výberov, bývalí reprezentanti a laureáti Siene slávy slovenského futbalu. Celkom 73 členov SFA. Právo hlasovať využilo 58. Na ankete sa podieľalo aj 34 zástupcov médií. 

Boris Godál na začiatku sezóny 2022/2023

V kategórií Futbalista roka 2022/Cena Jána Popluhára vyhral po štvrtý raz v rade Milan Škriniar. Z našich radov sa umiestnil na 15. mieste obranca Boris Godál, ktorý aktuálne hosťuje v Saudsko-Arabskom klube Al-Adalah.  

Samuel Ďatko a Mikuláš Bakaľa v strede

V kategórií Najlepší futbalista do 21 rokov 2022/Cena Petra Dubovského sa na 9. mieste umiestnil Samuel Ďatko. Miesto číslo 19. patrilo nášmu kapitánovi, Richardovi Ludhovi. Debutantom tohto ocenenia sa stal Mikuláš Bakaľa, ktorý sa premiérovo umiestnil na 22. mieste. 

Kapitán Richard Ludha

V kategórií Tréner roka 2022/ Cena Jozefa Vengloša suverénne zvíťazil Vladimír Weiss starší. Tréner Podbrezovského Áčka, Roman Skuhravý sa umiestnil na fantastickom 6. mieste. Nášmu trénerovi aj hráčom k týmto umiestneniam srdečne gratulujeme.

Tréner Roman Skuhravý so Šimonom Faškom