Podbrezová je krok od najlepšieho výsledku v histórii. Kuzma bol pri všetkom dôležitom

V Slovnaft Cupe sme odohrali štyri zápasy a strelili až 28 gólov. Po piatkovej výhre v Zlatých Moravciach postúpili futbalisti Podbrezovej už do jarného štvrťfinále.

Pod výsledkom 3:1 sa výraznou mierou podpísal útočník Marek Kuzma. Gól síce nestrelil, ale úvodný pripravil Talakovovi, pred druhým práve od neho smerovala lopta na Ďatka a nakoniec tento skúsený futbalista trafil Sluku, ktorý skóroval do vlastnej siete.

Spomínaný macedónsky futbalista Martin Talakov od príchodu do Podbrezovej síce v lige neskóroval, ale v štyroch pohárových stretnutiach sa presadil trikrát. Ešte na jeseň 2021 rozhodol o postupe cez Duklu, v tomto ročníku prekonal gólmanov Hamšík Academy a aj Zlatých Moraviec.

Svoj prvý gól za Podbrezovú v tejto sezóne vsietil Samuel Ďatko, doposiaľ pálil ostrými v Kalinove. Jeho zásah sa ukázal ako víťazný. Prvý raz od 27. augusta 2022 sa stalo, aby „Železiari“ ťažili z vlastného gólu súpera. Sluka je od tohto dátumu prvým hráčom, ktorý sa presadil do vlastnej siete v súboji proti nám od Župu z Liptovského Mikuláša. Vtedy sme vyhrali 5:2.

Pôsobenie v Slovnaft Cupu si užíva brankár Adam Danko. Mladík dostal šancu vo všetkých štyroch dueloch, pričom dvakrát udržal čisté konto a iba dva razy inkasoval. Prekonali ho Kukučka a Mijič. Aj vďaka jeho skvelým výkonom máme skvostné skóre 28:2 a môžeme pomýšľať na vyrovnanie historického maxima klubu.

Pred nami je určite náročné štvrťfinále, súpera však ešte nepoznáme, ale ak by všetko išlo dobre, tak Podbrezová by sa mohla len druhýkrát v histórii dostať do semifinále pohára. Zatiaľ sa to mužstvu z Horehronia podarilo jediný raz počas sezóny 2001/02.

V 5. kole (alebo osemfinále) sme naposledy hrali v sezóny 2020/21, kedy po penaltovom rozstrele postúpila Žilina. Úradný hrací deň štvrťfinále Slovnaft Cupu tejto sezóny je 28. február. O termíne žrebu budeme informovať. Semifinále sa hrá na odvety. Finále sa uskutoční 4. júla 2024 v Košiciach.