Podbrezová proti Ružomberku premiérovo v marci

Futbalisti Podbrezovej odohrajú proti Ružomberku kľúčový zápas v boji o prvú šestku. V prípade výhry máme istotu a hlavné je, že všetko stále držíme vo vlastných rukách.

„Železiari“ by rozhodne veľmi radi nadviazali na prvý vzájomný zápas tejto sezóny, ktorý v Zelpo Aréne skončil jednoznačne v náš prospech 5:0. Dvakrát sa počas neho presadil Mark Assinor, po jednom zásahu pridali Marek Bartoš, Roland Galčík a Marek Kuzma. Hneď dve asistencie si pripísal Peter Kováčik.

Ružomberok sme v Niké lige zdolali celkovo trikrát. Predtým to bolo v roku 2016 dva razy zhodne 3:1. Najskôr v apríli zariadili víťazstvo dvojgólový Dejan Peševski a Pablo Podio, pričom z hráčov Ruže videli červené karty Maslo aj Kučera. Následne sa v septembri presadili Podio, Kochan a Vajda.

Tentoraz pôjde o historicky prvé stretnutie Podbrezovej a Ružomberku hrané počas marca. Najbližší gól „Železiarov“ bude 250. medzi elitou.

René Paraj môže nastúpiť na jubilejný 60. zápas v najvyššej súťaži, pričom všetky odohral za Podbrezovú, ale v sobotu to určite nebude, keďže pred päť žltých kariet nemôže nastúpiť.