Podbrezovej sa proti Dukle počas piatkov darí veľmi dobre

Už v piatok nás čaká derby proti MFK Dukla Banská Bystrica. Stretnutie začína o 17:30.

Podbrezová absolvovala v najvyššej súťaži doposiaľ 26 piatkových zápasov, tentoraz pôjde o štrnásty domáci. Desaťkrát sme vyhrali, deväťkrát remizovali a v siedmich prípadoch prehrali. Proti Dukle odohrali „Železiari“ v piatok hneď štyri stretnutia s tromi výhrami, jednou remízou a celkovým skóre 12:5. Spoločne s Ružomberkom je to v daný deň týždňa náš najčastejší súper.

Od 19. augusta minulého roka sme sa v predvečer víkendu stretli proti rivalovi z neďalekého mesta trikrát, zakaždým sa tešili zverenci trénera Skuhravého. V čerstvej pamäti majú fanúšikovia hlavne stretnutie 1. kola tejto sezóny, kedy Peter Kováčik strelil hetrik a vyhrali sme 4:1. Po góloch Godála a Mosesa sme zas 4.11.2022 uspeli na pôde súpera 2:0 a predtým ešte 19.8.2022 doma 3:1 (Ďatko, Kuzma, Cobnan).

Keď zalovíme v histórii, tak zistíme, že v piatky sa darilo Andrejovi Rendlovi a Endymu Bernadinovi, autorom troch gólov. V 1. kole tejto sezóny ich ale vyrovnal hetrikom Peter Kováčik. Dvakrát sa presadili viacerí hráči vrátane Kabonga a Kuzmu. Mimochodom, aj celkovo prvý duel Podbrezovej v najvyššej súťaži proti Slovanu sa hral v piatok (11.7.2014).

Zaujímavý zápas odohral v piatok 24.10.2014 na pôde Dukly obranca Ivan Minčič. Ten totiž pri remíze 3:3 skóroval na oboch stranách ihriska. Najskôr otvoril skóre vlastným gólom, ale tým do správnej svätyne stanovil konečný výsledok a zachránil bod.

Podbrezová raz nastúpila aj v neobľúbený deň „piatok trinásteho“. V májovom dni roku 2016 sa však smola nalepila na futbalistov Trnavy, ktorí zo Zelpo Arény odchádzali po prehre 0:3, ktorú dvomi gólmi zariadil Patrik Vajda a pridal sa Rendla.

Duklu vyzveme 27. októbra. Historicky odohrala Podbrezová v tento deň jeden zápas v najvyššej súťaži. V roku 2018 prehrala na domácej pôde proti Slovanu Bratislava 0:2 po góloch Bajriča a Ljubičiča. Zo súčasného kádra hral v základe Marek Kristián Bartoš a Roland Galčík prišiel z lavičky počas 74. minúty. Bol to jeho druhý seniorský štart v kariére.

Najbližší strelený gól Podbrezovej bude jubilejný 240. v najvyššej súťaži. Aktuálnej máme v tejto sezóne na konte 29 gólov, čo je viac ako v celom ročníku 2018/19 a rovnako ako o sezónu skôr (2017/18). Zatiaľ najlepší gólový počin „Železiarov“ bol 44 presných zásahov z minulej sezóny.