“Pokiaľ si vybudujete príležitosť, musí byť podložená pripravenosťou,“ hovorí v rozhovore pred zápasom tréner Skuhravý

V sobotu o 16:30 vyzveme v Zelpo aréne Spartak Trnava, v boji o tretiu priečku a priamy postup do kvalifikácie o postup do Konferenčnej ligy. Tento zápas je možné označiť za zápas sezóny a boj o najväčší úspech podbrezovského futbalu. S blížiacim sa zápasom nás zaujímal pohľad trénera Romana Skuhravého, ktorý sa s tímom na tento zápas poctivo pripravuje. “Celú svoju kariéru vnímam futbal rovnako. Pokiaľ si vybudujete príležitosť, musí byť podložená pripravenosťou. Verím, že sme pripravení a som veľmi rád, kam sa mužstvo posunulo. To, že bojujeme o takéto méty je obrazom toho, že hráči pracujú tak ako majú. Nechceme sa koncentrovať len na jeden, konkrétny zápas, ale chceme skončiť na konci sezóny čo najlepšie.”

Do aktuálnej sezóny sme vstúpili ako nováčik a siahame na úspech, aký doteraz futbal v Podbrezovej nezažil. “Ja som už v druhej lige veril tomu, že mužstvo má parametre, aby sa mohlo konfrontovať so súpermi v najvyššej súťaži. To, že sme sa chceli dostať do prvej šestky nebolo len nejaké zbožné prianie, ale veril som tomu, že tím ktorý máme a prístup hráčov nás tam môže priviesť. Som veľmi rád, že sa nám to podarilo. Nazbierali sme skúsenosti, ktoré sú neoceniteľné, momentálne máme všetko vo svojich rukách a biť sa s tromi najlepšími tímami súťaže o to, kto bude lepší, je pocta, ktorú si veľmi vážime.”

Cesta nováčika nebýva v žiadnom športe jednoduchá. Čo je základom úspechov nášho tímu? “S ľuďmi v klube a s hráčmi tvrdo pracujeme na tom, aby sme v budúcej sezóne mohli byť ešte lepší. Od začiatku sme pracovali na tom, aby sa hráči adaptovali na vyššiu súťaž, zžili sa so svojimi úlohami v tíme a vyvrcholilo to v zápase s Dunajskou Stredou. Videl som ako hráči každý týždeň a každý zápas pracujú na tréningoch, prinieslo to výsledky v závere sezóny a urobíme všetko preto, aby to v zostávajúcich zápasoch ešte vygradovalo.”

Sezóna vrcholí a zápas s Trnavou nebude len obyčajným ligovým zápasom, keďže na tretí Spartak strácame v tabuľke len dva body. Ak sa nám podarí skončiť na tretej priečke, budeme mať v rukách priamy postup do kvalifikácie o postup do Konferenčnej ligy. Pripravuje sa tréner a mužstvo na tento zápas nejako špeciálne? “Som tréner, ktorý nekladie žiadny väčší dôraz na konkrétny zápas. Pre nás je to štandardný zápas, na ktorý sa pripravujeme úplne rovnako, ako na všetky doteraz. Samozrejme máme rozanalyzovaného každého súpera, aby sme vedeli eliminovať jeho silné stránky, ale to patrí k príprave na každý zápas. Všetko máme vo vlastných rukách, ak to zvládneme, tak sa dostaneme tam kam máme, ak to nevyjde, tak nám to znovu len ukáže veci, ktoré ešte musíme zlepšiť.”

Roman Skuhravý je tréner, ktorý má veľké skúsenosti, ale predsa, ktoré zápasy v kariére považuje za tie najdôležitejšie? “V kariére som sa dostal dvakrát do finále pohára, kde tie tlaky už boli oveľa väčšie. Ale asi najdôležitejšie zápasy v mojej kariére boli, keď sme bojovali s Jabloncom v predkolách play off Európskej ligy. Vtedy som bol ešte mladý tréner, takže emočne to bolo úplne iné, teraz som už starší a vnímam to samozrejme inak.“