Posledné zápasy proti Trenčínu nám vyšli, v decembri sa však Podbrezovej nedarí

Futbalisti Podbrezovej sa v sobotu predstavia proti Trenčínu, s ktorým prehrali iba jeden z ostatných siedmich ligových stretnutí a naposledy remizovali 2:2.

Koncom augusta tohto roku navyše zverenci trénera Romana Skuhravého siahali na tri body, lenže v závere si dal nešťastný vlastný gól obranca Bartoš. Útočník Sanusi v danom stretnutí vsietil svoj prvý presný zásah v Niké lige. Stalo sa tak hneď v druhom vystúpení za „Železiarov“. Skóre otváral Kováčik.

Náš český tréner pritom proti Trenčínu v kariére ešte nikdy neprehral. Čo sa týka Niké ligy, tak od štartu minulej sezóne odohral tri zápasy, raz vyhral a dvakrát remizoval. Zatiaľ posledné víťazstvo sa zrodilo 17. septembra 2022, kedy sa presadili Paraj a Marek Kuzma. Z dvoch duelov predošlého ročníka sme získali štyri body, pod hradom Matúša Čáka sa zrodila remíza 1:1 po zásahu Bartoša.

Trenčanov porazili Podbrezovčania v najvyššej súťaži celkovo štyrikrát. Na premiérový úspech sme ale čakali až do tretej sezóny medzi elitou. Bolo to 6. augusta 2016, o jediný zásah na štadióne súpera sa postaral Viazanko. Hneď na to prišla po góloch Bernadinu a Kamila Kuzmu druhé víťazstvo, červenú kartu videl Kostelný. Tretiu výhru 29. septembra 2018 režíroval dvojgólový Leško (2:0).

Stretnutie proti Trenčínu bude prvým decembrovým počas tejto sezóny. Doposiaľ Podbrezová odohrala počas posledného mesiaca v roku v rámci najvyššej súťaže sedem zápasov, ale iba raz vyhrala. V roku 2017 zdolala doma Nitru po góle Kriváka. Okrem toho sme dvakrát remizovali a v štyroch prípadoch prehrali. Za ten čas majú „Železiari“ skóre 5:8. Presadili sa Sabler, Viazanko, Breznanik, Krivák a Obročník.