Predĺžili sme pozitívnu piatkovú sériu a strelili 240. gól v najvyššej súťaži

Remíza Podbrezovej s Banskou Bystricou predĺžila sériu, počas ktorej sme v piatok proti Dukle v rámci najvyššej súťaže ešte nikdy neprehrali a k trom výhram pridali druhý nerozhodný výsledok, s celkovým skóre 14:7.

Podbrezová absolvovala v Niké lige už 27 piatkových zápasov, štrnásť domácich. Desaťkrát sme vyhrali, v rovnakom počte remizovali a v siedmich prípadoch prehrali.

Otvárací presný zásah Marka Assinora bol jubilejným 240. gólom Podbrezovej v najvyššej súťaži a 30. počas aktuálneho ročníka. Samotný ghanský útočník sa so šiestimi gólmi osamostatnil na čele tímovej tabuľky strelcov.

Aktuálne majú „Železiari“ v kolonke zásahov už číslo 31, čo je najlepšia ofenzíva v lige a priebežne sa posunuli na prvé miesto tabuľky, avšak počas víkendu nás môže predbehnúť trojica mužstiev.

Už teraz Podbrezová prekonala v počte gólov dve sezóny medzi elitou – 2018/19 (28) a 2017/18 (29). Zatiaľ najlepší gólový počin bol 44 presných zásahov z minulej sezóny. Na vyrovnanie potrebujú zverenci trénera Romana Skuhravého skórovať ešte trinásťkrát.

René Paraj odohral jubilejný 50. zápas za Podbrezovú v najvyššej súťaži a prekročil hranicu 4000 odohraných minút. Matej Oravec sa dostal na métu 40 duelov. Assinor a Galčík sú v poradí 25. a 26. strelcom nášho tímu, ktorí sa presadili v piatkovom stretnutí. Marek Bartoš sa stal po Minčičovi a Kostelnom tretím obrancom s vlastným gólom počas tohto dňa.