PREVIEW: December otvoríme v Trenčíne

Rok 2023 sa prehupol už do svojho posledného mesiaca a to znamená, že sa blíži aj záver jesennej časti Niké ligy. Ešte predtým ale odohráme tri decembrové zápasy.

Počas nich pricestuje do Zelpo Arény aj Slovan Bratislava a takisto budeme merať cestu do Skalice, ale v sobotu o 15:00 hrá Podbrezová na pôde AS Trenčín. Ten mal skvelý úvod sezóny a pod trénerom Stolicom sa vďaka peknému futbalu dlho nachádzal na prvom mieste tabuľky, avšak počas októbra a novembra nevyhral ani raz. Za ten čas odohral šesť stretnutí, strelil iba dva góly.

Razom je z toho až siedme miesto. Z osemnástich možných bodov získal Trenčín iba tri za remízy a navyše vypadol aj zo Slovnaft Cupu po prekvapivej prehre proti Devínskej Novej Vsi. Napriek tomu pôjde o náročného súpera s výbornými individualitami. Hráči sa do šancí dostávajú, nedarí sa ich využívať. Nad všetkým drží ruku kapitán Damián Bariš.

Pre podbrezovských fanúšikov ide o veľmi dobre známe meno, keďže tento záložník sa v lete do svojho materského klubu vrátil práve od nás. V Podbrezovej zažil jeden ročník Niké ligy. V 24 zápasoch odohral 1130. Strelil jeden gól do siete Liptovského Mikuláša a proti Banskej Bystrici raz aj asistoval. Okrem toho nazbieral tri žlté karty.

V najvyššej súťaži sme proti Trenčínu odohrali celkovo 18 zápasov, z toho štyri vyhrali, šesť remizovali a osem prehrali. Tréner Skuhravý proti Trenčínu v kariére ešte nikdy neprehral. Čo sa týka Niké ligy, tak od štartu minulej sezóne odohral tri zápasy, raz vyhral a dvakrát remizoval. Zatiaľ posledné víťazstvo sa zrodilo 17. septembra 2022, kedy sa presadili Paraj a Marek Kuzma. Z dvoch duelov predošlého ročníka sme získali štyri body, pod hradom Matúša Čáka sa zrodila remíza 1:1 po zásahu Bartoša.

Doposiaľ posledný vzájomný duel sa hral koncom augusta tohto roku. Podbrezová siahala na tri body, lenže v závere si dal nešťastný vlastný gól obranca Bartoš. Útočník Sanusi v danom stretnutí vsietil svoj prvý presný zásah v Niké lige. Stalo sa tak hneď v druhom vystúpení za „Železiarov“. Skóre otváral Kováčik.

Trenčanov porazili Podbrezovčania v najvyššej súťaži celkovo štyrikrát. Na premiérový úspech sme ale čakali až do tretej sezóny medzi elitou. Bolo to 6. augusta 2016, o jediný zásah na štadióne súpera sa postaral Viazanko. Hneď na to prišla po góloch Bernadinu a Kamila Kuzmu druhé víťazstvo, červenú kartu videl Kostelný. Tretiu výhru 29. septembra 2018 režíroval dvojgólový Leško (2:0).

Stretnutie proti Trenčínu bude prvým decembrovým počas tejto sezóny. Doposiaľ Podbrezová odohrala počas posledného mesiaca v roku v rámci najvyššej súťaže sedem zápasov, ale iba raz vyhrala. V roku 2017 zdolala doma Nitru po góle Kriváka. Okrem toho sme dvakrát remizovali a v štyroch prípadoch prehrali. Za ten čas majú „Železiari“ skóre 5:8. Presadili sa Sabler, Viazanko, Breznanik, Krivák a Obročník.