PREVIEW: Po repre pauze sa vracia Niké liga, čaká nás Slovan

Reprezentačná prestávka skončila a znova sa rozbieha kolotoč na klubovej úrovni. Pre futbalistov Podbrezovej začína náročný program, pretože počas 29 dní odohráme až sedem zápasov, zakaždým s tými najkvalitnejšími slovenskými súpermi.

Ako prvý príde na rad Slovan Bratislava, na ktorého pôde zaznie úvodný hvizd v sobotu 17:30, stretnutie vysiela naživo Voyo. Zverenci trénera Romana Skuhravého sa môžu inšpirovať svojou nedávnou výhrou na Tehelnom poli, pretože po výbornom výkone a výsledku 3:1 postúpili pred dvomi týždňami do semifinále Slovnaft Cupu.

V danom stretnutí síce otvoril skóre Zmrhal, ale zakrátko na jeho zásah reagoval Šimon Faško. V závere duelu sa o víťazný gól postaral Vincent Chyla, pričom poistku ešte pridal René Paraj. Hlavný tréner Roman Skuhravý sa už ale na 13. marca nepozerá.

„Slovan v pohári je história. Bol by som veľmi rád, keby sme nadviazali na predošlé výkony, čo sa týka hry samotnej. Zápas proti Ružomberku nám ukázal, že aj stretnutie, ktoré nejde prehrať, sme schopní prehrať, takže stále musíme byť ostražití,“ hovorí český lodivod.

Uvedomuje si, že nás čaká náročný duel: „Po reprezentačnej prestávke je to vždy zložitejšie, navyše Slovan má motiváciu čo najrýchlejšie získať titul. Musíme byť pripravení na všetko, podať v defenzíve aj ofenzívne stopercentný výkon. To je ten najväčší level futbalu, ktorý chceme hrať. Zápasy so Slovanom nás vyzlečú donaha práve v týchto situáciách. Na to sa koncentrujeme,“ prezradil Skuhravý.

Pravdou však je, že od nášho posledného postupu do Niké ligy sme, vrátane spomínaného pohárového zápasu, odohrali na pôde Slovana päť stretnutí a dvakrát „Železiari“ vyhrali. Navyše aj v ďalších dvoch dueloch sme siahali na body, ale zakaždým sme o ne prišli po dvoch zásahoch „belasých“ v úplnom závere.

Hneď po postupe naspäť do Niké ligy dokázali zverenci trénera Romana Skuhravého v Zelpo Aréne počas súboja nováčika s majstrom uspieť 2:1. Presadil sa obranca Godál a nádhernou strelou z diaľky do rohu brány sa prezentoval odchovanec Samuel Ďatko.

Tento mladík rozhodol aj stretnutie posledného kola predošlého ročníka. V hlavnom meste takisto strelou z diaľky rozvlnil sieť, čím zabezpečili víťazstvo 1:0 a narušil oslavy majstrovského titulu. Slovan ho mal istý bez ohľadu na výsledok posledného kola. Pre nás však bolo pekné, že „belasí“ sezónu v najvyššej súťaži začali aj ukončili prehrou proti Podbrezovej.

Celková bilancia proti Slovanu v najvyššej súťaži však príliš nehrá v náš prospech, pretože sme štyrikrát vyhrali, dva razy remizovali a v trinástich prípadoch prehrali.

Na ihrisku to znova bude napínavá bitka a rysuje aj zaujímavý mikrosúboj, keďže Peter Kováčik a Tigran Barseghjan zhodne zaznamenali po desať asistencií, čo je najvyššie číslo v Niké lige. Vo viacerých štatistických ohľadoch pôjde o súboje najlepších tímov súťaže.

PodbrezováSlovan
Strelené góly42 (3.)58 (1.)
Priemer g/z1,8 (2.)2,4 (1.)
Góly v 2. polčase25 (2.)29 (1.)
Strely na bránu144 (2.)154 (2.)
Prihrávky10 970 (3.)11 926 (1.)

Od soboty odohráme počas 29 dní až spomínaných sedem stretnutí, čo znamená, že priemerne vybehnú naši hráči do ostrého zápasu každé štyri dni. Okrem ligových zápolení dvakrát v semifinále Slovnaft Cupu narazíme na Trnavu.

„Čakajú nás tri týždne, ktoré nám ukážu ako na tom reálne sme a ja sa na to strašne teším. Ja aj hráči práve pre toto robíme futbal. Verím tomu, že budeme vedieť ukázať, čo v nás je,“ verí Roman Skuhravý.