PREVIEW: Po skalpe Slovana preladíme na Niké ligu, čaká nás Ružomberok

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová v stredu postúpili cez Slovan Bratislava do semifinále Slovnaft Cupu, ale už v sobotu o 15:00 hostíme MFK Ružomberok v rámci 2. kola nadstavby Niké ligy.

Momentálne panuje v mužstve výborná nálada, veď prejsť v Slovnaft Cupe cez tak kvalitný tím akým je Slovan a navyše po skvelom výkone sa nestáva každý deň. V neposlednom rade sme vyrovnali historický zápis klubu, nakoľko vo semifinále pohárovej súťaže postúpila Podbrezová len druhý raz. Premiérovo sa to podarilo počas sezóny 2000/01. Tentoraz nás čaká dvojzápas proti Trnave.

Od štvrtka sa už ale celý tím na čele s trénerom Romanom Skuhravým sústredí na Ružomberok. S tým sme sa počas aktuálneho ročníka stretli dvakrát. Najskôr sme na domácom trávniku uspeli hladko 5:0. Dvakrát sa počas neho presadil Mark Assinor, po jednom zásahu pridali Marek Bartoš, Roland Galčík a Marek Kuzma. Hneď dve asistencie si pripísal Peter Kováčik.

Nedávno 2. marca sa uskutočnil druhý vzájomný duel a aj keď sme ho prehrali, tak panovali pozitívne emócie, pretože práve v tom stretnutí si „Železiari“, rovnako ako Ružomberok, zabezpečili postup do prvej šestky. Za Ružu sa dva razy presadil Selecký, v našom drese skóroval Marek Bartoš. Tomu sa proti MFK darí, keďže do jeho siete sa trafil v oboch zápasoch a zaznamenal tak polovicu zo svojich štyroch gólov. Bol to aj jubilejný 250

Ružomberok sme v Niké lige zdolali celkovo trikrát. Predtým to bolo v roku 2016 dva razy zhodne 3:1. Najskôr v apríli zariadili víťazstvo dvojgólový Dejan Peševski a Pablo Podio, pričom z hráčov Ruže videli červené karty Maslo aj Kučera. Následne sa v septembri presadili Podio, Kochan a Vajda.

Počas zápasu proti Ružomberku budete mať možnosť priamo na štadióne navštíviť náš fanshop a takisto sme si pre vás pripravili bohatú tombolu.

Vo fanshope si určite vyberiete z bohatej plejády sortimentu od mikín, zimných čiapok, dresov, podsedákov, šálov, kľúčeniek, magnetiek, tričiek, pohárov, vlajok a ďalších vecí ako sú napríklad originálne dresy, doskladnili sme aj detské veľkosti, o ktoré je veľký záujem.

V tombole môžete vyhrať zaujímavé vecné ceny od našich partnerov Niké, Respect, Urpiner.

Tombolový lístok si môžete zakúpiť v našom fanshope.