PREVIEW: Posledný domáci zápas sezóny odohráme proti Slovanu

Futbalistov Podbrezovej čaká v sobotu 11. mája o 15:30 v Zelpo Aréne posledný domáci zápas tejto sezóny Niké ligy. Príďte sa rozlúčiť s našimi futbalistami a poďakovať im za veľmi úspešnú sezónu, v ktorej postúpili do prvej šestky a dostali sa až do semifinále Slovenského pohára.

Práve proti Slovanu zažila Podbrezová jeden z najlepších momentov tohto ročníka, keďže bratislavský tím sme na jeho pôde vyradilo vo štvrťfinále pohárovej súťaže. V danom stretnutí síce otvoril skóre Zmrhal, ale zakrátko reagoval Šimon Faško. V závere duelu sa o víťazný gól postaral Vincent Chyla, pričom poistku ešte pridal René Paraj.

Celková bilancia proti Slovanu v najvyššej súťaži však príliš nehrá v náš prospech, pretože sme štyrikrát vyhrali, dva razy remizovali a v štrnástich prípadoch prehrali.

Hneď po postupe naspäť do Niké ligy dokázali zverenci trénera Romana Skuhravého v Zelpo Aréne počas súboja nováčika s majstrom uspieť 2:1. Presadil sa obranca Godál a nádhernou strelou z diaľky do rohu brány sa prezentoval odchovanec Samuel Ďatko.

Tento mladík rozhodol aj stretnutie posledného kola predošlého ročníka. V hlavnom meste takisto strelou z diaľky rozvlnil sieť, čím zabezpečili víťazstvo 1:0 a narušil oslavy majstrovského titulu. Slovan ho mal istý bez ohľadu na výsledok posledného kola. Pre nás však bolo pekné, že „belasí“ sezónu v najvyššej súťaži začali aj ukončili prehrou proti Podbrezovej.

Ďalšie ligové výhry sa zrodili najskôr 28. septembra 2014, keď o výsledku 1:0 rozhodol už na úvod Pablo Podio. O necelé tri roky neskôr sa pod výsledok 2:0 podpísali Pavol Šafranko a Michal Breznanik.

V tomto ročníku pôjde medzi Slovanom a Podbrezovou už o piaty vzájomný zápas. čo bude po poslednom kole druhý najvyšší počet, keďže súboje s Trnavou sa uskutočnia až šesťkrát. Spartak nás čaká v záverečnom dueli. Po jednozápasovom treste za žlté karty sa vracia Marek Bartoš.