PREVIEW: Rozhodujúci „finálový“ zápas chceme v Ružomberku vyhrať

Futbalisti Podbrezovej odohrajú proti Ružomberku kľúčový zápas v boji o prvú šestku. V prípade výhry máme istotu a hlavné je, že všetko stále držíme vo vlastných rukách.

Defenzíva je na jar výborná, inkasovali sme iba jeden gól a aj to z penalty, ale v ofenzíve to zatiaľ trochu škrípe. „Ofenzíva nie je krátkodobým problémom. Od tretiny súťaže nám góly chýbajú. Je to však otázkou času, kedy znova získame tú ľahkosť. Je to jasný jav pri mladom tíme. Pri útočníkov sa prejavujú tie výkyvy a tlak, pretože každý chce dať gól,“ tvrdí tréner Roman Skuhravý.

Vyjadril sa aj k stretnutiu v Ružomberku: „Máme výhodu v tom, že v každom zápase, odkedy som pri tíme, chceme hrať na víťazstvo. To, že sa to niekedy nepodarí, je šport, ale rovnako chceme vyhrať v Ružomberku, nič iné nám neostáva. Ja som vedel, už pred začiatkom sezóny, že to môže byť takto vyrovnané. To, že to bude gradovať v poslednom kole tipovalo určite veľa ľudí, nemyslím si, že je to pre niekoho prekvapenia,“ hovorí český lodivod.

„Je to každopádne o to krajšie a zaujímavejšie. Platí, že ak budeme nervózni a budeme sa báť, tak to nezvládneme. Situácia bude nakoniec taká, akú sme si zaslúžili. Oba tímy budú hrať na víťazstvo a kvalita rozhodne,“ výstižne dodal.

„Železiari“ by rozhodne veľmi radi nadviazali na prvý vzájomný zápas tejto sezóny, ktorý v Zelpo Aréne skončil jednoznačne v náš prospech 5:0. Dvakrát sa počas neho presadil Mark Assinor, po jednom zásahu pridali Marek Bartoš, Roland Galčík a Marek Kuzma. Hneď dve asistencie si pripísal Peter Kováčik.

Ružomberok sme v Niké lige zdolali celkovo trikrát. Predtým to bolo v roku 2016 dva razy zhodne 3:1. Najskôr v apríli zariadili víťazstvo dvojgólový Dejan Peševski a Pablo Podio, pričom z hráčov Ruže videli červené karty Maslo aj Kučera. Následne sa v septembri presadili Podio, Kochan a Vajda.

Tento raz pôjde o historicky prvé stretnutie Podbrezovej a Ružomberku hrané počas marca. Najbližší gól „Železiarov“ bude 250. medzi elitou. René Paraj môže nastúpiť na jubilejný 60. zápas v najvyššej súťaži, pričom všetky odohral za Podbrezovú, ale v sobotu to určite nebude, keďže pred päť žltých kariet nemôže nastúpiť.

Počas týždňa sme sa dozvedeli aj to, že v rámci štvrťfinále Slovnaft Cupu sa hráči Podbrezovej predstavia na pôde Slovana Bratislava, ktorý v stredajšom osemfinálovom stretnutí zdolal Žilinu tesne 1:0. Termín stretnutia zatiaľ nie je známy, čoskoro o ňom budeme informovať.